Kada po žiemos šluosime Alytaus gatves?

Per žiemą gatvėse ir šaligatviuose prisikaupė daug smėlio ir purvo. Artėjant pavasariui ir atitirpus sniegui jau pradėti valyti šaligatviai ir centrinės miesto teritorijos.

Rankiniu būdu valomos smėlio sankaupos prie stotelių ir šalia perėjų. O ant šaligatvių susikaupęs smėlis, purvas ir kiti nešvarumai pradėti valyti mechanizuotu valymo būdu. Gatvės bus pradėtos valyti, kuomet vidutinė oro temperatūra kelias dienas iš eilės bus teigiama. Valymo darbus atliekančios įmonės technika negali dirbti esant neigiamai temperatūrai – jai valant gatves reikalingas vanduo, o be jo su kietosiomis dalelėmis dirbti negalima.

Kuo skiriasi pavasarinis valymas nuo vasarinio?

„Pavasarinio valymo specifika skiriasi nuo vasarinės, nes surenkamos visos per žiemą susikaupusios barstymo medžiagos. Dirbama lėčiau nei nuolatos prižiūrint vasarą. „Taip pat šiam valymui turi įtakos oro temperatūra, nes esant minusinei temperatūrai užšąla purkštukai ir neįmanoma kokybiškai atlikti darbų, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė. – Sausai šluoti taip pat negalima, nes keliamos susikaupusios dulkės, kurios didintų oro užterštumą."

Ar dar bus barstomi keliai? Beveik kasdien temperatūrai esant apie nulį arba nukritus žemiau, keliai barstomi paryčiais. Pažvelgus, ką žada sinoptikai artimiausiomis 10 dienų, matoma, kad pranašaujama neigiama temperatūra naktį, dienomis – teigiama, tačiau kitos savaitės pradžioje dar galima tikėtis sniego. Žiemai nesitraukiant, keliai ir šaligatviai toliau bus barstomi smėliu ir druska. Palaipsniui, leidžiant oro sąlygoms, ir gatvės bus valomos mechanizuotai.

Gyventojai dažnai klausia, kur kreiptis, pastebėjus netikėtą miesto problemą? Apie ją galite pranešti interneto svetainėje „Tvarkau Alytų" arba el. paštu miestoukis@alytus.lt.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą