O toliau - Dainų slėnis, Pylimas, Dailidė: čia bus pinamas Alytaus gimtadienio vainikas


Kai rašytojas Jurgis Kunčinas apie Alytų kūrė apybraižų rinkinį „Vainikas soscinei“, turbūt nė neįtarė, kad vainiką „soscinei“ pinsime ir mes. Birželio 14- 16 dienomis Alytus, švęsdamas savo gimtadienį, visus pakvies į gamtos prieglobstį, mylimą ir pamažu atgaivinamą Dainų slėnį.
Gyvasties bus pilna visur. Jurgis Kunčinas šių metų miesto gimtadienio šventei „Vainikas soscinei“, kurią rengia Alytaus miesto teatras, padovanojo pačius išraiškingiausius erdvių ir veiklų pavadinimus. Esme dėkingi jam už jų skambesį ir prasmę.
Taigi pasivaikščiokime gražiausiomis Alytaus vietomis, kuriose gimtadienio dienomis netruks šventinių renginių.
Prie Mažosios Dailidės ežerėlio įsikurs menų scena, kurioje muzikuos jaunimo pamėgtos grupės, vyks alternatyvaus ir gatvės meno reiškiniai, o sutemus žemę ir dangų nušvies nakties fejerija - Dailidės legenda “Užburtas ežeras”. Eidami toliau, pasieksime Dainų slėnį, kur įspūdingoje LED ekranų scenoje penktadienį muzikinius linkėjimus „Jeigu gimei alytiškiu...“ siųs alytiškių grupės ir į gimtą miestą sugrįžęs Darius Mileris – Nojus. Šeštadienį čia tikimės išgirsti ką tik muzikinį turą po didžiuosius šalies miestus su orkestru baigusį Andrių Mamontovą ir kitus žinomus Lietuvos atlikėjus, o vidurnaktį „Baltosios rožės tiltas“ taps fejerverkų lietumi, kai „viskas atsispindi Nemune – dangus ir žemė“.
Šilo gatvės pradžioje bus įrengta dar viena scena, smagiu pavadinimu „Ko aš ty nematiau?“. Joje du vakarus iš eilės senjorai galės smagiai šokti ir dainuoti kartu su liaudiškomis kapelomis ir etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailiene. Šeštadienio rytą čia įsikurs vaikų pievelė „Labas, sraige, kur eini?”, kurioje karaliaus vaikai, Pasakų Bobutė seks pasakas, o Burbulų Dėdė pūs didelius muilo burbulus.
Kaip ir kiekvienais metais alytiškiai kviečiami rengtis šventinei eisenai „Vainikas soscinei“, kuri šiemet iš I Alytaus judės į Rotušės aikštę „Per pačią miesto širdį“. Čia bus surengtas iškilmingas Alytaus miesto gimtadienio atidarymas. Pildykite anketą ir registruokitės į eiseną jau dabar - https://bit.ly/2XX2LVU.
Beje, jeigu nerimaujate, kad didesni nei įprasta šventės atstumai gali būti kliūtimi tapti miesto gimtadienio dalyviu – nusiraminkite! Šventės organizatoriai jau rūpinasi, kad iki Dainų slėnio važiuotų mikroautobusai, o Pylimu susisiekimą lengvintų vaikus ir suaugusius vešiantis spalvingas traukinukas.
Pats laikas įsijungti į šventinę gimtadienio programą. Jūsų pasiūlymų laukiame iki balandžio 1 dienos elektroniniu paštu idėja@alytaussvente.lt
Norintys prekiauti šventinėje mugėje bus registruojami atskiru kvietimu nuo balandžio 1 dienos.
„Vainiką soscinei“ pinkime kartu!

AMT informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą