Savivaldybė įstaigoms nupirko daugiau kaip 72 tūkst. asmens apsaugos priemonių

Аlytaus miesto savivaldybė kasdien susiduriantiems su galimomis COVID-19 grėsmėmis medicinos, karantino metu budinčioms švietimo įstaigoms, kai kurioms socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms, policijai ir ugniagesiams gelbėtojams nupirko daugiau nei 72 tūkst. vienetų įvairių asmens apsaugos priemonių. UAB „MV Group Production“ kovai su COVID-19 Alytaus miesto medicinos įstaigoms pagamino ir padovanojo 1 140 litrų dezinfekcinio skysčio. Iš užsienio gautų asmens apsaugos priemonių Alytaus miesto savivaldybei skyrė ir Sveikatos apsaugos ministerija.
Pasak Ekstremalios situacijos Operacijų centro vadovės, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Neringos Rinkevičiūtės, asmeninėms apaugos priemonėms įsigyti Alytaus miesto savivaldybės administracija jau išleido daugiau kaip 83 000 Eur. Taip pat tokių priemonių savivaldybei iš savo išteklių skyrė ir savivaldybės kontroliuojamos įstaigos: UAB „Dzūkijos vandenys“ ir UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras. Minėtų įmonių vadovai tik paskelbus ekstremalią situaciją apsaugos priemones pateikė savivaldybei ir jos labai pagelbėjo, kadangi asmeninių apsaugos priemonių teikimas iš pradžių buvo išties labai komplikuotas. Kai kurių priemonių, pvz., apsauginių kombinezonų ir vienkartinių chalatų, tiekimas ir toliau išlieka labai komplikuotas, todėl džiugu, kad šias priemones pradėjo gaminti Alytaus įmonės, suteikdamos galimybes lengviau apsirūpinti priemonėmis vietoje.
Alytaus miesto savivaldybė jau nupirko 1 214 daugkartinio naudojimo apsauginių akinių, 13 750 vnt. vienkartinių kaukių, 6 800 vnt. FFp2 ir FFp3 respiratorių, 1 000 chalatų (dar 6000 chalatų siuva Alytaus bendrovė), 300 vienkartinių kombinezonų (dar 6000 kombinezonų siuva Alytaus bendrovė), 1 000 galvos apdangalų, 3 100 vnt. apsauginės avalynės, 43 200 vnt. pirštinių, 89 l paviršių ir 1 120 l rankų dezinfekcinio skysčio.
Šios priemonės dalijamos Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninei, VšĮ Alytaus poliklinikai, Pirminės sveikatos priežiūros centrui, Medicininės reabilitacijos ir sporto centrui, Socialinių paslaugų centrui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Alytaus priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Alytaus policijos komisariatui, VšĮ „Gerumo skraistė, Nakvynės namams, UAB „Kautra“ darbuotojams, laikinojo karantinavimo paslaugas alytiškiams teikiančio viešbučio „Dzūkija“ personalui ir karantino metu budinčių švietimo įstaigų – lopšelio-darželio „Obelėlė“ ir Senamiesčio pradinės mokyklos darbuotojams.
Alytaus miesto savivaldybė sulaukia ir Sveikatos apsaugos ministerijos skirtos iš užsienio atkeliavusios paramos – asmens apsaugos priemonių, kurios skirtos Alytaus miesto medicinos įstaigose dirbančiam personalui. Kovo pabaigoje ministerija Alytaus miesto savivaldybei skyrė 1 000 vnt. respiratorių, 200 vnt. apsauginių akinių ir 1 000 vnt. vienkartinių pirštinių. Balandžio 1 d. skirta dar 1 000 vnt. respiratorių, 100 vnt. apsauginių akinių ir 41 000 vienkartinių pirštinių.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą