Ulonų batalione tarnybą pradeda šauktiniai kariai


2017 m. gruodžio 4 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione virš 140 jaunuolių pradeda Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Dauguma iš būsimų karių atlikti pareigą Tėvynei atvyksta savanoriškai, jų tarpe ir 6 merginos. Tai jau 3 karių šaukimas Ulonų batalione po Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos atnaujinimo.
Dalinyje kariai tarnaus 9 mėnesius, paskirstyti į pėstininkų kuopą, minosvaidžių bei žvalgybos būrius. Pagal mokymų planą, pirmąsias vienuolika savaičių šauktiniai dalyvaus baziniame kario kurse, kurio metu kariai lankys teorines paskaitas, mokysis rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis. Vėliau jie pradės specialisto rengimo etapą, bus rengiami kaip kariai specialistai, pavyzdžiui kulkosvaidininkai, minosvaidininkai, žvalgai, šarvuočių vairuotojai ir pan. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai mokysis veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis. Kariai tarnybos eigoje atliks daug kovinių šaudymų, dalyvaus bataliono, aukštesnio junginio brigados ir Lietuvoje vyksiančiose tarptautinio lygmens pratybose.
Didelis dėmesys bus skiriamas pilietiniam, patriotiniam karių ugdymui, planuojamos išvykos į žymias Lietuvos istorines, kultūros ar karybos atžvilgiu svarbias vietas, muziejus, numatomi susitikimai su žymiais visuomenės veikėjais. Jau gruodžio 22 d. planuojama jaunųjų karių priesaikos ceremonija. Priklausomai nuo situacijos, galbūt artėjančias didžiąsias metų šventes jaunuoliai sutiks namuose, savo artimųjų aplinkoje.

 Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą