Alytų palieka senieji atliekų konteineriai – jie savo jau atitarnavo

Daugiau kaip 20 metų Alytuje stovėję plastikiniai atliekų konteineriai užleidžia vietą naujiems – modernaus dizaino, pusiau požeminiams, šiuolaikiškų galimybių. Senieji atsisveikina.

„Aš – senas konteineris. Stovėjau prie jūsų namų daugiau kaip dvidešimt metų. Priimdavau visas jūsų atliekas – visas, kokias tik atnešdavote. Kraudavote jų, kiek norėjot. Buvau kantrus, paprastas ir išmintingas. Bet jau pavargau. Pasenau. Noriu poilsio.

Reikia užleisti vietą naujiems, gražiems konteineriams. Matau, kaip juos stato ir net pavydas ima – tokie jie dailūs! Žiūriu ir galvoju: pasisekė žmonėms – tokius gražius konteinerius turės.

Bet kai kas vis dar man savo atliekas neša ir meta, seną mano dangtį kilnoja. Aš jų jau nenoriu, nemeskit. Noriu pasitraukti ir ramiai pailsėti.

Tai ir prašau: naudokitės naujais konteineriais. Gražiai su jais elkitės, nešiukšlinkit aplink. Žinokit, labai liūdna šiušklyne stovėti – man ne kartą teko tai patirti.

Ir dar – išrūšiuokit atliekas, prieš konteineriuose jas mesdami. Kaip jūs kiekvienas į savo, o ne bet kurio kaimyno namus grįžtat, taip ir atliekos - kiekviena savo vietą savame konteineryje nori turėti” – toks atsisveikinimo laiškas ant senųjų konteinerių atsirado praėjusį savaitgalį.

„Iš tiesų senųjų kubo formos konteinerių era jau baigiasi visame regione.  Jie buvo naudojami daugiau kaip du dešimtmečius. Per tą laiką paseno ir moraliai, ir techniškai“, - sako Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus pavaduotojas Romualdas Dimša.

Pirmieji „kubiniai“ plastikiniai konteineriai Alytuje buvo pastatyti apie 1998 metus. Tai buvo vieni moderniausių konteinerių Lietuvoje ir jų atsiradimas buvo didžiulė pažanga tvarkant atliekas, kurios iki tol buvo surenkamos specialiais  automobiliais, kurie nustatytu laiku atvažiuodavo į daugiabučių kiemus ir įjungdavo garsinį signalą - jį išgirdę gyventojai, nešini šiukšliadėžėmis, skubėdavo iš butų prie automobilio.  

Aukštesnių nei penkių aukštų daugiabučių gyventojai atliekas pildavo į šių namų laiptinėse įrengtas „šachtas“, kuriomis išpiltos atliekos nukeliaudavo į rūsiuose pastatytus didžiulius konteinerius, o šie  iš rūsių būdavo išvelkami, naudojant specialius bėgius.    

Dėl tokio atliekų surinkimo kildavo daugybė sanitarinių problemų, prie rūsiuose stovėjusių konteinerių veisdavosi žiurkės, tačiau kiemuose pastačius konteinerius atliekų surinkimui ir nusprendus panaikinti vadinamąsias „šachtas“ vis tiek kilo didžiulis gyventojų pasipriešinimas, buvo rengiami net piketai, reikalaujant nieko nekeisti.  

„Dalis visuomenės visuomet priešinasi pokyčiams, bet jie bet kurioje srityje yra neišvengiami“, - pastebi R. Dimša.

Šiuo metu Alytuje, kaip ir visame regione bei daug kur kitur Lietuvoje, seni konteineriai yra keičiami naujais. Juos įrengus ir pradėjus eksploatuoti bus patraukta 360 kubo formos 1100 kubinių litrų talpos konteinerių ir 164 rūšiavimo konteinerių komplektai.

ARATC Informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą