Kodėl katės nemėgsta uždarų durų – 3 netikėtos priežastys

Kai jūsų namuose viename iš kambarių uždaromos durys, katė ima miauksėti ir draskyti jas taip stipriai, kad atrodo, tarsi jos gyvybė priklauso nuo to, ar jai pavyks ten patekti. 

Žinoma, taip elgiasi ne kiekviena katė, tačiau yra tokių, kurios gali sukelti nemažą dramą, kai negali patekti ten, kur nori. „Cattitude Daily“ atskleidė, kodėl taip nutinka. Teritorinis instinktas Vienas bendras kačių ir jų giminaičių, pavyzdžiui, liūtų ir tigrų, bruožas yra teritorinis instinktas, nes laukinėje gamtoje katės išlikimas priklauso nuo to, ar ji sugebės išlaikyti savo teritoriją. „Tai teritorija, apimanti saugią vietą miegoti ir rasti maisto. Jos reguliariai patruliuoja savo teritorijoje ir palieka savo kvapą strateginėse vietose, kad atbaidytų nekviestus svečius. Jei jų ribų nepaisoma, jos pasirengusios kovoti už tai, ką laiko savo“, – aiškinama straipsnyje. Pažymima, kad lauke gyvenančios katės paprastai rimtai vertina savo teritorinius instinktus, tačiau tai nereiškia, kad kambarinės katės negali būti tokios pačios. Taigi jei jūsų katė turi visas galimybes patekti į namus, jai nesvarbu, kad jūs esate namų šeimininkas, nes namus ji laiko savo teritorija. 

Todėl visas jūsų namų sienas ji laiko savo teisėta „namų teritorija“. Smalsumas Taip pat žinoma, kad katės yra smalsūs gyvūnai, jos visada domisi tuo, ką mes darome, ir nebijo kištis į bet kokią situaciją. Todėl smalsiam katinui uždarytos durys yra didžiausia tragedija, nes jis nori sužinoti, kas vyksta, o uždarytos durys jam to padaryti neleidžia. Jos nori dėmesio Katės taip pat yra daugiausia nepriklausomi ir nepaklusnūs gyvūnai, tačiau kartais jos gali būti socialios ir meilios. Joms patinka būti su žmonėmis pagal savo sąlygas, tačiau joms nepatinka, kai dingstame iš akių. „Net jei jūsų katė nėra iš tų, kurios savanoriškai šoka jums ant kelių, jai vis tiek gali patikti žinoti, kad esate šalia. Kai nueinate į tualetą ir uždarote už savęs duris, jūsų meilus katinas gali turėti problemų. Arba jam nepatinka, kai jūsų nemato, arba jis nori būti su jumis visą laiką“, – pabrėžiama leidinys. Kaip išspręsti šią problemą Taigi, jei jūsų katė yra viena iš daugelio, nemėgstančių uždarų durų, turite keletą galimybių išspręsti šią problemą. Galite pašalinti visas namuose esančias duris, kad niekada neįžeistumėte savo katės. Tačiau jei šis variantas jums netinka, galite įsigyti specialias duris savo augintiniui arba išmokyti katę, kad ji negali įeiti, kada panorėjusi ir kur panorėjusi. „Jei manote, kad jūsų katė yra teritorinė, geriausia išeitis – išmokyti ją, kad viskas, kas yra už uždarytų durų, nebėra jos teritorijos dalis. Tai turėtų būti „viskas arba nieko“ tipo situacija. Arba jūsų katė laiko kambarį savo teritorija ir todėl mano, kad nusipelno nevaržomo patekimo į jį, arba ji žino, kad į kambarį visada draudžiama įeiti“, – patariama medžiagoje. Tačiau, kad tai suveiktų, turėsite nuolat laikyti duris uždarytas. Jūsų katė tikriausiai kelias dienas protestuos ir bandys patekti į vieną ar kitą kambarį, tačiau anksčiau ar vėliau supras, ką tai reiškia. Tačiau jei netyčia paliksite duris atviras ir įleisite katę, teks viską daryti iš naujo. Kiti įdomūs faktai apie kates Anksčiau ekspertai pasakojo, ar katės gali jausti kaltę ir atsiprašyti. Pasak ekspertų, katės nesupranta pinigų ir materialios daiktų vertės, todėl joms nerūpi, kad esate nusiminę dėl sudaužytos vazos ar sugadintų užuolaidų. „Nors jos nesijaučia kaltos, tai gali sukelti nerimo požymių, pavyzdžiui, prie galvos prispaustos ausys, pakelta uodega ir liūdnos, atmerktos akys. Tikėtina, kad jie laikysis atokiau, kol pajus, kad nusiraminote“, – rašoma „Cattitude Daily“. Taip pat paaiškėjo, ar katės mėgsta būti bučiuojamos. Mokslininkai teigia, kad tokiai akimirkai reikia pasirinkti tinkamą laiką. Tai galite daryti, kai katė prieina prie jūsų, kad ją paglostytumėte, arba nori atsigulti šalia jūsų. Be to, katės nemėgsta staigių judesių, todėl beveik visada būna budrios. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą