Įspėja dėl nepagydomos ligos augintiniams: apsaugoti – tik vienas būdas

Pasiutligė – nepagydoma, gyvūnams ir žmonėms būdinga pavojinga liga. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis kasmet pasaulyje šia liga užsikrečia ir nuo jos miršta apie 5 tūkstančius žmonių. Vakcinacija – vienintelė profilaktinė priemonė apsisaugoti nuo užsikrėtimo šią ligą sukeliančio viruso. Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/augintinis/prieziura/2023/09/29/news/ispeja-del-nepagydomos-ligos-augintiniams-apsaugoti-tik-vienas-budas-28544114

Virusas perduodamas tiesioginio kontakto būdu – pasiutlige sergančiam gyvūnui įkandus, apseilėjus. Lietuvoje kasdien į sveikatos priežiūros įstaigas kreipiasi bent keletas žmonių dėl gyvūnų sukeltų traumų, įdrėskimų ar įkandimų, kuriems, atsižvelgiant į galimą užsikrėtimo šia liga riziką, atliekama vakcinacija nuo pasiutligės. Vakcinuoti nuo pasiutligės privalu gyvūnus augintinius (mėsaėdžius) – šunis, kates, šeškus. Kiti pasiutligei imlūs gyvūnai vakcinuojami pasiutligės židiniuose – vietovėse, kur nustatyta pasiutligė. Pažymėtina, kad dėl gyvūno sveikatos atsekamumo vakcinuojami tik mikroschema paženklinti ir Gyvūnų augintinių registre registruoti šunys, katės, šeškai. Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/augintinis/prieziura/2023/09/29/news/ispeja-del-nepagydomos-ligos-augintiniams-apsaugoti-tik-vienas-budas-28544114

Turėtumėte paskiepyti gyvūną augintinį ir jei ketinate su juo keliauti. Keliaujant su gyvūnu į kitas šalis vienas iš pagrindinių privalomų reikalavimų – galiojanti vakcinacija nuo pasiutligės. Gyvūno vakcinacijos data ir vakcinacijos galiojimo terminas nurodomas gyvūno kelionės dokumentuose. 

Ar būtina vakcinuoti kasmet? Gal užtenka gyvūną vakcinuoti vieną kartą? 

Vakcinacijos periodiškumas nurodomas vakcinos gamintojų parengtose vakcinos naudojimo instrukcijose. Lietuvoje Gyvūnai augintiniai vakcinuojami vakcinomis, kurių galiojimo terminas yra 1, 2 ar 3 metai. 

Primename gyvūnų augintinių (šunų, kačių, šeškų) laikytojams būti atsakingiems, savalaikiai atlikti pareigą – pasirūpinti savo augintinių apsauga nuo šios pavojingos ligos. 

lrytas.lt informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą