Nuotraukos autorius: lrytas.lt

Nuo penktadienio įsigalioja griežti reikalavimai žvejams dėl itin vertingų žuvų

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16 iki gruodžio 25 d. draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba.

Akcija „Lašiša“ rengiama tam, kad neršti plaukiančios lašišinės žuvys būtų apsaugotos nuo brakonierių.

Tam Aplinkos apsaugos departamentas sustiprino pajėgas ir prie akcijos prisijungti Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos bei kitų tarnybų pareigūnus.

Taigi ir vairuotojai turėtų žinoti, kad pareigūnai stabdys ir tikrins, ypač tamsiu paros metu, asmenų, įtariamų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais, transporto priemones.

Upių ruožai, kuriuose mėgėjų žvejyba uždrausta nuo spalio 16 d. iki gruodžio 25 d.

Neris

nuo kelio Nr. 262 tilto iki Žirmūnų tilto Vilniuje; nuo Valakupių tilto iki geležinkelio Vilnius–Ignalina tilto; nuo Buivydžių pėsčiųjų tilto iki Baluošos žiočių;

Žeimena

nuo žiočių iki Lakajos žiočių;

Vilnia

nuo žiočių iki Kenos žiočių;

Šventoji

nuo žiočių iki Dagios žiočių ir nuo Kavarsko užtvankos iki Anykščių užtvankos, išskyrus Kavarsko tvenkinį;

Siesartis

nuo žiočių iki Želvos–Balninkų tilto;

Širvinta

nuo žiočių iki Liukonių tilto;

Dubysa

nuo žiočių iki Kražantės žiočių;

Jūra

nuo žiočių iki Tauragės užtvankos;

Minija

nuo Lankupių iki Salanto žiočių;

Veiviržas

nuo žiočių iki kelio Veiviržėnai–Švėkšna tilto;

Šventoji (pajūrio)

nuo Kopų g. pėsčiųjų tilto iki Luknės žiočių;

Akmena–Danė

nuo Liepų gatvės tęsinio tilto iki Kretingos malūno patvankos

Už neteisėtą lašišų ir šlakių žvejybą:

naudojant elektros ar ultragarso prietaisus, numatyta baudžiamoji atsakomybė – bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų;

naudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamus būdus (išskyrus elektros energiją ir ultragarsą) numatyta bauda iki 300 € su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu;

pažeidžiant limituotos lašišų ir šlakių žvejybos priemones ir sąlygas, numatyta bauda iki 550 € su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Už neteisėtai sugautą lašišą arba šlakį taikomas 970 € žalos apskaičiavimo bazinis įkainis. Padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį.

Kviečiame piliečius apie aplinkos apsaugos pažeidimus pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą