Dailidės ežerėliuose apsigyveno beveik du šimtai baltųjų amūrų

Vakar uždarosios akcinės bendrovės „Vasaknos“ darbuotojai, stebint Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos bei Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus atstovams, į Mažosios Dailidės ežerėlį  paleido keturiasdešimt keturis, o į Didžiosios Dailidės ežerėlį – šimtą keturiasdešimt vieną baltąjį amūrą. 

Ežerų įžuvinimą, finansuojamą iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų, organizuoja Žuvininkystės tarnyba prie LR Žemės ūkio ministerijos.

Abu ežerai buvo įžuvinami ir praėjusių metų rudenį. 

Keletą metų prieš tai abu miesto ežerai įžuvinami nebuvo, tam tikras kiekis įvairių žuvų į juos buvo išleistas 2014 ir 2017 metais. Tiesa, tais metais į ežerus įleidus 900 karpių, po kurio laiko pastebėtas padidėjęs vandens drumstumas.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus specialistai apie tai informavo Žemės ūkio ir Aplinkos apsaugos ministerijas ir paprašė,  kad ateityje minėti vandens telkiniai būtų įžuvinami vandens augalais mintančiais amūrais bei fitoplanktoną surenkančiais plačiakakčiais.

Į ežerus įleisti baltieji amūrai maitinasi sužėlusiais augalais, stambiais dumbliais, todėl jie prisidės prie vandens ekosistemos pagerinimo, naikins vandens augalų perteklių, dėl kurių ežerai, ypač Mažoji Dailidė, sparčiai užželia. 


Aplinkos apsaugos skyriaus informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą