Atliekų vežėjai dirbs ir per šventes, bet švara reikia rūpintis visiems

Artėja ilgasis šventinis savaitgalis. Atliekų tvarkytojų darbo ritmo jis nepakeis – konteineriai bus tuštinami pagal įprastą grafiką: Alytaus mieste mišrios atliekos bus vežamos šeštadienį ir pirmadienį, antrąją šv. Velykų dieną.  

Tačiau poilsio ir švenčių dienomis buitinių atliekų įprastai susidaro daugiau. Todėl prašome visų tvarkingumo, atsakomybės ir pakantumo!

Kad prie konteinerių nesikauptų šiukšlynai, atliekų nenešiotų paukščiai ir vėjas, ir tokie vaizdai negadintų šventinės nuotaikos, kiekvienas privalome atliekas rūpestingai išrūšiuoti ir sumesti į konteinerius 
Išrūšiavus visas pakuočių ir maisto atliekas, mišrių atliekų lieka labai nedaug ir jos tikrai tilptų įrengtuose moderniuose konteineriuose.  

Įdėjus maišą su atliekas į konteinerį, reikia jas pastumti, kad atliekos nusislinktų žemyn ir konteineris neatrodytų perpildytas. Dažnai būna taip, kad konteinerio viršuje palikus maišą su atliekomis, kiti žmonės galvoja, kad jame vietos jau nėra ir palieka atliekas prie konteinerių, kurie iš tikrųjų būna pustuščiai. 

Jeigu konteineriai, į kuriuos įprastai metate atliekas, yra persipildę, atliekas galima nešti į kitą artimiausią konteinerį. 

Alytaus mieste yra keletas itin probleminių konteinerių aikštelių, kur prie konteinerių nuolat paliekama daug atliekų. Tokiose aikštelėse, kaip Topolių g. 4, Daugų g. 3, numatoma įrengti papildomus konteinerius mišrioms. Bus stiprinama ir šių aikštelių priežiūros kontrolė.  

Primename, kad rūšiuoti reikia ne tik namuose susidarančias, bet ir visas kitas atliekas. Pavasarį, o ypač artėjant šventėms, labai padaugėja kapų atliekų. Jas irgi reikia rūšiuoti!

Prie Alytaus miesto kapinių yra konteineriai žaliosioms, pakuočių ir mišrioms atliekoms. Mišrios kapinių atliekos vežamos vieną kartą per savaitę, žaliosios ir pakuočių – pagal nustatytą grafiką ir papildomai - gavus kapinių administratoriaus pranešimą apie prisipildžiusius konteinerius.  

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą