Mažiau atliekų – daugiau žiedų

Alytaus rajono savivaldybė ragina visas bendruomenes dalyvauti Regiono atliekų tvarkymo centro paskelbtame aplinkosauginių iniciatyvų konkurse „Mažiau atliekų – daugiau žiedų“.

Konkurse turėtų dalyvauti bendruomenės, kurios vengia atliekų susidarymo, renkasi aplinkai draugiškas alternatyvas savo veikloje, kuria naujus dalykus iš senų, keičiasi tuo, ką turi, perka vieni iš kitų, o ne ieško iš toli atvežtų produktų, puoselėja aplinką ir, žinoma, rūšiuoja atliekas, kurių susidarymo išvengti neįmanoma.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras skelbia Europos atliekų mažinimo savaitei skirtą akciją –aplinkosauginių bendruomenių iniciatyvų konkursą „Mažiau atliekų – daugiau žiedų“ ir kviečia jame dalyvauti Alytaus regiono savivaldybių bendruomenes, pasidalinti savo patirtimi, kaip mažiau teršti, mažiau vartoti, švariau ir sveikiau gyventi bei džiaugtis savo pačių sukurta gražia darnia aplinka.

Papasakokite, kaip jūsų bendruomenė vengia atliekų susidarymo, kaip atnaujina senus daiktus, pritaiko juos naujiems bendruomenės, jos narių poreikiams, kaip tausoja išteklius, keisdamiesi daiktais, pirkdami vieni iš kitų užaugintas gėrybes, sukurtus gaminius, viena transporto priemone vykdami į darbą, kaip tvarko atliekas, kompostuoja jas, kaip panaudoja kompostą, rengia kūrybines dirbtuves ir įgyvendina kitus žiedinės veiklos principus. Pristatykite „žiediškiausius“ savo bendruomenės narius ir jų patirtį.

Visų, savo aplinkosaugines iniciatyvas įgyvendinančių ir jų aprašymus pateikusių bendruomenių atstovai bus pakviesti į baigiamąjį koncertinį renginį Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro pakartotinio naudojimo padalinyje „TikoTiks“, o trims labiausiai žiedinės veiklos principus atitinkančias iniciatyvas pristačiusioms bendruomenėms bus įteikti ARATC įsteigti prizai: kompostavimo dėžės ir renginiams skirta palapinė, kuri atiteks pirmosios vietos laimėtojui.

Jūsų įgyvendintų iniciatyvų aprašymų, užpildant ARATC tinklapyje pateiktą formą su nuotraukomis/filmuota vaizdo medžiaga lauksime iki lapkričio 15 d. adresu aldona.jankauskiene@alytausratc.lt.

Pastaba: konkurse negali dalyvauti bendruomenės, kurių vadovai, valdybų nariai yra Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojai.

ARATC ir Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą