Varėnoje paskelbta ekstremali padėtis dėl kritulių kiekio, svilins 31 laipsnis karščio

Varėnos valdžia dėl sausros rajone paskelbė ekstremalią padėtį. Kaip skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, dėl sausros, sukėlusios žemės ūkio augalų žūtį, ekstremali situacija paskelbta nuo gegužės 24 dienos.

„Nusprendėme skelbti dėl to, kad kritulių kiekis labai mažas ir mažiausias Lietuvoje, tai atsiliepia žemdirbių pasėliams“, – BNS sakė rajono meras Algis Kašėta. Anot Hidrometeorologijos tarnybos vyriausiosios specialistės Justinos Kazlauskienės, situacija Varėnoje laikoma pavojingu reiškiniu. Pasak jos, oficialiai stichinė sausra konstatuojama, jeigu sausringas laikotarpis trunka ilgiau nei 30 dienų. Varėnoje be kritulių jau 17 dienų. „Jie skelbiasi, vidinė tvarka jiems šitą daryti leidžia. Jie kreipėsi dėl duomenų, jiems šito pakanka. (...) Pernai, kol dar nebuvo stichinės sausros, jie jau taip pat buvo paskelbę ekstremalią situaciją savivaldybės viduje“, – BNS sakė J. Kazlauskienė.

Tarnybos duomenimis, šiuo metu labai sausa išlieka Elektrėnų ir Trakų rajonuose, sausa – Birštono rajone. Sausringos sąlygos susidariusios Jonavos, Kauno, Molėtų ir Vilniaus rajonuose. Pavieniuose Pietryčių Lietuvos rajonuose – nedidelis drėgmės trūkumas. Kitur šalyje vyrauja optimalios drėgmės sąlygos, o daug kur vakarų Lietuvoje, taip pat Pakruojo, Kelmės, Šiaulių ir Zarasų rajonuose yra drėgmės perteklius. Kaip informuoja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, birželio 3 dieną šalyje vyrauja antros ir trečios klasės miškų gaisringumas. Tai reiškia nedidelį arba vidutinį miškų gaisringumą. Tuo tarpu artimiausiomis dienomis bus itin karšta. Birželio 4 d. be lietaus. Žemiausia temperatūra naktį 11–16, aukščiausia dieną 25–30 laipsnių. Birželio 5-os antroje dienos pusėje kai kur trumpai palis, galima perkūnija. Temperatūra naktį 13–17, dieną 26–31 laipsnis.

BNS ir lrytas.lt informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą