Alytaus rajono ūkininkai susidomėjo naujovėmis

Šiandien savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko ir Kaimo reikalų komiteto iniciatyva rajono ūkininkai gausiai susirinko pasiaiškinti, ar tinkamai tręšia laukus, ar dirvožemio tyrimai ir trąšų subalansavimas padėtų gauti didesnį derlių?

Alytaus rajono savivaldybė, atsižvelgama į pastarojo meto žemdirbių nuostolius dėl javų išgulimo, nusprendė finansiškai padėti ūkininkams, tačiau, pasak mero Algirdo Vrubliausko, ir jie patys turi galvoti apie tai, kokių imtis priemonių, taikyti inovatyvias programas.

Vieną iš tokių priemonių, vadinamąjį “dirvožemio žemėlapį” šiandien Alytaus rajono ūkininkams pristatė Vokietijos įmonės “Agricon” atstovas – Tiksliojo ūkininkavimo konsultantas Lietuvoje Marius Kazlauskas.

Jis pasakojo apie naujovišką ūkininkavimą, kai pavasarį ( vieną kartą per 30 metų) atliekamas laukų dirvožemio tyrimas, nustatomas dirvos rūgštingumas (ph) ir  pagrindinių elementų – fosforo, kalio, magnio ( P, K, Mg) kiekis bei subalansuojamas optimalus jų  lygis.

Tada ūkininkas gali žinoti, kiek ir kokių trąšų reikia jo laukams, ir parengiamas konkrečiam laukui  rekomenduojamas  4 metų tręšimo planas.

Pasak įmonės „Agricon“ atstovo, investicija į „dirvožemio žemėlapį“, palyginti su jo nauda, - nedidelė. O nauda triguba – sunaudojama mažiau trąšų, gaunamas didesnis derlius, nes augalai tampa stipresni ir atsparesni nepalankioms gamtos sąlygoms, lengviau ištveria  sausras,  šaltį, pasėlis greičiau ir  tolygiau subręsta, galima greičiau nuimti derlių. Mažesnis trąšų poreikis padeda saugoti švarią gamtą.

Meras Algirdas Vrubliauskas linkėjo žemdirbiams išsiaiškinti visus šios naujovės aspektus. Jeigu rajono ūkininkai susidomės šia naujove ir norės ją taikyti, savivaldybė ieškos galimybių kompensuoti dalį išlaidų dirvožemio tyrimams ir tręšimo programų sudarymui.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą