VMI virtualaus buhalterio ABC

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad smulkieji verslininkai gali lengviau ir paprasčiau tvarkyti savo apskaitą, naudodamiesi jiems skirta nemokama e.paslauga – virtualiu buhalteriu i.APS. Pagrindinis i.APS tikslas yra padėti taupyti resursus gyventojams, kurie vykdo veiklą įsigiję verslo liudijimą ar įregistravę individualios veiklos pažymą ir veda supaprastintą apskaitą. 

Gyventojai, tapę šios paslaugos naudotojais, taupo savo laiką, nes jiems nebereikia pildyti popierinių pajamų ir išlaidų žurnalų, virtualaus buhalterio programa automatiškai apskaičiuoja mokėtinas GPM, PVM bei „Sodros“ administruojamų PSD ir VSD įmokų sumas, taip pat palengvina darbą su įvairiais apskaitos dokumentais. Pavyzdžiui, i.APS naudotojai sistemoje gali išrašyti PVM ar paprastas sąskaitas faktūras,  prekių (paslaugų) pirkimo - pardavimo kvitus, o išrašytų dokumentų duomenys automatiškai perkeliami į pajamų ir išlaidų žurnalą. i.APS gali pateikti daug naudingos analitinės informacijos. Pavyzdžiui, gyventojams suteikiama galimybė stebėti, ar jų vykdoma veikla yra pelninga, stebėti pajamų ir išlaidų tendencijas. Sistemoje yra PVM ribos skaičiuoklė, priminimai ir kita smulkiesiems verslininkams aktuali informacija.

Gyventojams, kurie savo vykdomos individualios veiklos apskaitą tvarkys virtualaus buhalterio pagalba, VMI pagal i.APS ir trečiųjų šaltinių duomenis suformuos preliminarią gyventojo pajamų deklaraciją. Deklaraciją reikės tik patikrinti, esant reikalui patikslinti ir patvirtinti.

Virtualiu buhalteriu i.APS galima naudotis prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS per e.bankininkystę ar su VMI priemonėmis. VMI yra sukurta ir demonstracinė virtualaus buhalterio versija „i.APS DEMO“, skirta susipažinti, kaip veikia programa, kokios jos galimybės. Demonstracinę versiją galima išbandyti prisijungus prie e.banko ir pasirinkus VMI e.paslaugą „i.APS DEMO“.

Visą informaciją apie virtualų buhalterį galima rasti VMI interneto svetainės skiltyje „Pradedu individualią veiklą“, pasirenkant „Virtualus buhalteris i.APS“. 

Savarankiškai aktualią mokesčių informaciją galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, aktualijos taip pat skelbiamos socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje. VMI „Youtube“ kanale yra skelbiami VMI seminarų vaizdo įrašai. 

VMI informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą