Karantinas statybos darbų Simne nesustabdė

Šių metų Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje Simne dėl karantino renginiai nevyksta, bet statybos darbai – pačiame įkarštyje. Tvarkomas Pavasario gatvės kvartalas, atnaujinami Simno gimnazijos stadionas ir Simno bažnyčios presbiterija, o Komisaruvkos kaime renovuojamas daugiabutis, kuriam vasarą vėjas buvo nuplėšęs stogą.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas nuolat domisi vykdomais darbais, dažnai vyksta jų apžiūrėti. Statybos darbus Simne taip pat apžiūrėjo administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė bei atsakingi specialistai.

Pavasario gatvės kvartale –  intensyvus darbas

Pavasario gatvės kvartale vyksta aplinkos ir infrastruktūros tvarkymo darbai. Prieš kelis metus čia renovuoti šeši daugiabučiai. Gyventojai ne tik džiaugiasi renovacija, bet ir besikeičiančiu kvartalu, kurio jaukumas ir grožis atsivers darbams pasibaigus.

Teritorijos vakarinėje dalyje jau įrengta nauja kelio asfaltbetonio danga, šalia – automobilių aikštelė. Bus įrengti ir atnaujinti šaligatviai. Senos komunikacijos trasos keičiamos naujomis. Bus nutiesti pėsčiųjų takai, įrengtos laisvalaikio bei poilsio zonos. Dėl tvarkymo darbų pašalinta dalis medžių.

Vietoj kvartale esančių lauko laiptų atsiras pandusas neįgaliesiems. Po statybos darbų teritorija bus apželdinta, pastatyta suoliukų ir kitos mažosios architektūros elementų.

Renovacija Komisaruvkoje

Komisaruvkos kaime įpusėjusi daugiabučio, kurio vasaros pradžioje vėjas nuplėšė stogą, renovacija. Tuomet meras A. Vrubliauskas buvo nuvykęs į įvykio vietą, kalbėjosi su gyventojais dėl pagalbos.  Žmonės išsigando, kad liks be pastogės. Namo stogą padėjo sutvarkyti SĮ „Simno komunalininkas”.

Aštuonių butų daugiabutis Komisaruvkos kaime, statytas prieš beveik pusšimtį metų, jau laukė renovacijos. Gyventojai stogą ne kartą lopė senomis, netinkamomis medžiagomis. Savivaldybė stogą buvo sutvarkiusi dalyje namo, kurioje įrengtas socialinis būstas. 

Meras A. Vrubliauskas su administracijos direktore G. Jociunskaite domėjosi, kaip vyksta daugiabučio renovacijos darbai.

Šiuo metu apšiltinamos namo sienos, pamatas. Gyventojai kietu kuru šildosi savo butus, tad apskardinti ir kaminai.

Pagal renovacijos programą 30 proc. daugiabučio atnaujinimo išlaidų padengs valstybė, 70 proc.  – namo gyventojai. Alytaus rajono savivaldybė dalį lėšų skyrė daugiabučio stogui pakeisti, vandens gręžiniui įrengti ir nuotekų sistemai sutvarkyti – valymo įrenginiams pastatyti.

Atnaujinamas Simno gimnazijos stadionas

Prieš dešimtmetį įrengto Simno gimnazijos stadiono atnaujinimo darbai jau gerokai įpusėję. Lėšų rekonstrukcijai skyrė Švietimo ir mokslo ministerija – 232 tūkst. eurų ir 58 tūkst. eurų  Alytaus rajono savivaldybė.

Rekonstruojant stadioną pakeistos susidėvėjusias žaidimo aikštelių ir bėgimo takų dangos, tvarkomos stadiono prieigos – privažiavimo kelias, takai, drenažo sistema. Numatoma įrengti naujas lauko žaidimų aikšteles, pastatyti lauko treniruoklius, tribūnas.

Sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį galės net tik gimnazijos bendruomenė, bet ir vietos gyventojai.

Bažnyčios presbiterijos renovacija

Simno bažnyčia šiais metais švenčia 500 metų jubiliejų, kurį iškilmingai paminėjo rugpjūčio mėnesį. Pradėti presbiterijos atnaujinimo darbai, kuriuos finansuoja Alytaus rajono savivaldybė, per iškilmes trumpam buvo pristabdyti, o šiandien jie vėl intensyviai tęsiami.

Šiuo metu betonuojamos bažnyčios presbiterijos grindys. Vėliau čia bus paklota granito plytelių danga. Presbiterijos sienos apsaugotos nuo drėgmės – padengtos hidroizoliacine medžiaga, bus pertinkuotos ir nudažytos. Altorius restauruotas prieš trejus metus.  

„Ateityje planuojame atnaujinti visą bažnyčią,  kviesčiau prisidėti ir parapijiečius“, – kalbėjo Simno parapijos klebonas Raimundas Žukauskas.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą