Rajono mokiniai ir mokytojai dalyvauja žingsniavimo iššūkyje – junkitės ir jūs!

Nuotolinės pamokos, namų darbų ruošimas, ilgas sėdėjimas namuose prie kompiuterio, tiesioginio bendravimo stoka, mažas fizinis aktyvumas vargina ir mokinius, ir mokytojus. Sveikatos specialistai šiuo periodu, kol karantino metu ribojamos veiklos, pataria kuo daugiau judėti. Viena iš labiausiai visiems galimų fizinių veiklų – vaikščiojimas lauke. Kad motyvuotų mokinius, mokytojus pajudėti, kai kurios Alytaus rajono mokyklos prisijungė prie mobiliosios vaikščiojimo programėlės „#walk15“ ir dalyvauja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotame mokyklų žingsnių iššūkyje.

Iššūkyje dalyvaujančių mokyklų mokytojai sako, kad vaikščiojimas lauke padeda ne tik stiprėti fiziškai, bet ir pailsėti nuo ilgo sėdėjimo prie kompiuterio, gerina nuotaiką. Prie iššūkio prisijungusių mokinių ir mokytojų jungiasi ir tėvai, į pasivaikščiojamus pasiimami ir šunys. Iššūkio dalyviai sako, kad rekordų nesiekia, nes svarbiausia jiems – vaikščiojimas lauke patinka ir padeda atsipalaiduoti, ramiai pasikalbėti su tėvais, tiesiog skirti laiko sau.

Alytaus rajono Miroslavo gimnazija prie programėlės „#walk15“ bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuoto mokyklų žingsnių iššūkio prisijungė 2020-aisiais. Šiuo metu, sausio 18–31 dienomis, gimnazijoje vyksta 14 dienų ėjimo varžybos. Tai ne tik iššūkis, bet ir draugiška kova tarp klasių. Iššūkyje kviečiami dalyvauti ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, administracija, visa mokyklos bendruomenė.

Dalyviai raginami parsisiųsti programėlę „#walk15“ ir kiekvieną dieną fiksuoti rezultatus. Mokiniai savo rezultatus turi atsiųsti fizinio ugdymo mokytojoms.

„Džiaugiamės, jog, paraginti mokytojų, mokiniai aktyviai jungiasi prie žingsniavimo iššūkio. Dar prieš keletą dienų buvome 111-oje vietoje, dabar esame 97-oje. Ir nors mūsų nėra daug, esame aktyvūs, nes norime būti sveiki. Kartu įveikėme jau 3564305 žingsnius“, – džiaugiasi Miroslavo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Žilinskienė.

Mokyklos fizinio ugdymo mokytoja Ingrida Rauličkienė prie programėlės prisijungė maždaug prieš 2–3 metus. Ji išsikėlusi tikslą per dieną įveikti 10 000 žingsnių, tačiau kartais per savaitę nueina ir 100 000 žingsnių. „Labai džiaugiuosi, kad galiu stebėti savo rezultatus, o kiekvienas neįveiktas žingsnis skatina judėti tolyn. Tuomet ir einu, nes negaliu meluoti sau. Savijauta tikrai puiki, nes judėjimas – sveikata. Būtent todėl užregistravau Miroslavo gimnaziją šiame mokyklų iššūkyje“, – sako fizinio ugdymo mokytoja I. Rauličkienė, kuri ne tik ragina sportuoti mokinius, bet ir pati aktyviai sportuoja.

Žingsnių iššūkyje dalyvauja ir 50 Alytaus rajono Pivašiūnų gimnazijos 5–12 klasių mokinių bei 7 mokytojai. „Kasdienis žingsniavimas yra kur kas svarbesnis, negu dažnas galėtų pagalvoti.

Fizinis aktyvumas padeda atsipalaiduoti nuo streso, susikaupti darbui ir mokslui. Ankščiau dalyviai nueidavo iki 4 km, dabar rezultatai kur kas geresni.

Šiuo metu geriausias progimnazijos rezultatas – su mobiliąja programėle per dieną nueita 22 km“, – sakė fizinio ugdymo mokytoja Sigita Ulonienė.

Taip pat žingsniuoja ir keli pradinių klasių mokiniai su mokytoja Daiva Ambrasiene.

Kai kurie rajono mokytojai žingsniuoja, nedalyvaudami žingsniavimo iššūkyje, o tiesiog mėgaudamiesi ėjimu, buvimu lauke.

„Žingsniuoti pradėjau, kai atsirado nuotolinis mokymas. Mintis buvo ta, kad reikia pabėgti nuo CORONOS. Nueinu kiekvieną dieną apie 3 km. Lengviau vaikščioti, nes mokykla paskolino ėjimo lazdas“ׅ,– sako Alytaus r. meno ir sporto mokyklos fortepijono mokytoja Rasa Babarskienė.

Žingsnius programėlės pagalba skaičiuoja ir Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis.

Programėlės „#walk15“ kūrėjai antrąjį mokyklų iššūkį paskelbė 2020 m. spalio pradžioje. „Džiaugiamės, jog prie iššūkio aktyviai jungiasi visa mokyklų bendruomenė – nuo mokytojų ir administracijos atstovų - iki mokinių ir jų tėvų, o programėlė „#walk15“ vis dažniau tampa ir edukacine, mokinių aktyvumą namuose skatinančia priemone“, – kalba mobiliosios programėlės kūrėja Vlada Musvydaitė.

Iššūkio aktyviausieji paaiškės pavasarį. Mokyklų žingsnių iššūkio nugalėtoją planuojama skelbti balandžio 24 d., jei leis epidemiologinė situacija – programėlės kūrėjų organizuojamo tradicinio nemokamo ėjimo metu Vilniuje. Daugiausia einančiai šalies mokyklai bus įteikta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos padėka.

Žingsniavimo iššūkyje, prisijungusios prie „#walk15“, dalyvauja 379 šalies mokyklos. Prisijungti gali bet kuri mokykla. Norint dalyvauti, į savo išmaniuosius telefonus reikia parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę „#walk15“ ir užsiregistruoti viešame mokyklų iššūkyje.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą