Keičiasi techninių apžiūrų kainos: kam piniginė plonės labiausiai

Nuo 2021 m. kovo 10 d. transporto priemonių savininkai už privalomosios techninės apžiūros paslaugą turės sumokėti jau pagal naujus įkainius, kuriuos patvirtino Lietuvos transporto saugo administracija (LTSA).

Labiausiai naujų kainų pokytį pajus mopedų ir motociklų savininkai: atsižvelgiant į šios transporto priemonės klasę, jų savininkai už techninę apžiūrą mokės nuo 9,60 euro iki 14,70 euro.

Asmeninio lengvojo automobilio, varomo benzinu, techninė apžiūra kas dvejus metus kainuos 5,12 euro brangiau – 19,60 euro, dyzeliu – 22,70 euro, o tai reiškia, kad kaina didėja 4,50 euro.

Mažiausiai pokytį pajus dujomis varomų automobilių savininkai, mokėsiantys 24,60 euro už patikrinimą, nes 44 proc. atpinga dujinės maitinimo įrangos techninės būklės patikra.

Turintys lengvojo automobilio priekabas (iki 750 kg, O1 klasė) už jų techninę apžiūrą nuo kitų metų pavasario mokės 2,09 euro daugiau – 7,30 euro.

Naujų kainų skaičiavimas

Naujas maksimalias techninės apžiūros kainas LTSA nustatė pagal techninės apžiūros centrų pateiktus finansinius duomenis ir apskaičiuotas sąnaudas bei pritaikiusi patvirtintoje Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodikoje (Metodika) esančias formules.

Pagrindinė privalomosios techninės apžiūros kainų didėjimo priežastis – didėjančios tiesioginės ir netiesioginės techninės apžiūros centrų sąnaudos: darbuotojų užmokestis, energijos sąnaudos bei sąnaudos, skirtos investicijoms.

Persvarstant kainas taip pat buvo vertinta, kiek techninės apžiūros procedūrų įmonės atliko 2019 m. ir 2020 m.

Vienas iš veiksnių, taip pat nulėmusių privalomosios techninės apžiūros kainų pokytį, – vidutinių laiko sąnaudų, reikalingų privalomajai techninei apžiūrai atlikti, patikslinimas.

Gautos vidutinės laiko sąnaudos yra pagrįstos Centralizuotoje techninės apžiūros duomenų bazėje pateikiamais duomenimis bei LTSA darbuotojų stebėsenos ir matavimo rezultatais. Tai reiškia, kad LTSA darbuotojai privalomosios techninės apžiūros procedūras stebėjo gyvai ir matavo, kiek laiko užtrunka techninės apžiūros kontrolierius patikros linijose tikrindamas konkrečių klasių transporto priemones.

Techninės apžiūros kainos bus indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje.

LTSA nustatyti ir tvirtinti privalomosios techninės apžiūros kainas Vyriausybė įgaliojo 2020 m. birželio 1 d. Prieš tai maksimalias šios paslaugos kainas tvirtino Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija.

LTSA, gavusi Vyriausybės įgaliojimus ir norėdama nustatyti skaidrias, sąnaudomis pagrįstas ir užtikrinančias reikiamą techninės apžiūros paslaugų kokybę kainas, pirmajame etape parengė Metodika, kokios iki šiol Lietuvoje nebuvo. Su Metodikos projektu turėjo galimybę susipažinti visuomenė bei visos suinteresuotos šalys, buvo galima teikti pastabas ir pasiūlymus. Po porą mėnesių trukusių diskusijų liepos 31 d. Metodika buvo patvirtinta ir apskaičiuotos kainos.

Visas kainagalite sužinoti čia.

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą