Globos namai ruošiasi atverti duris artimųjų lankymui

Laisvėjant karantinui, nuo balandžio 22 d. jau galima aplankyti artimuosius, gyvenančius socialinės globos įstaigose, grupinio gyvenimo, bendruomeniniuose vaikų globos namuose, šeimynose.

Aplankyti artimuosius galės gyventojai, kurie yra pasiskiepiję, arba nuo jų persirgimo koronavirusu yra praėję ne daugiau, kaip 180 dienų.  

Lankytojų priėmimui ruošiasi ir Alytaus rajono savivaldybei priklausantys senelių globos namai Miroslave bei Pivašiūnuose.

„Miroslavo globos namuose, norint aplankyti giminaičius, reikės užsiregistruoti iš anksto, atvykti numatytu laiku. Bendravimas vyks ne globotinio kambaryje, bet atskiroje – poilsio patalpoje. Po kiekvieno susitikimo patalpą vėdinsime, dezinfekuosime paviršius“, – kalbėjo Miroslavo globos namų direktorius Vytautas Mocevičius.

Pasak direktoriaus, nei susitikimo su globotiniu trukmė, nei lankymų skaičius nebus  ribojamas.

Pivašiūnų globos namų direktorius Sigitas Karlonas sako, kad artimieji bus priimami, laikantis visų saugumo reikalavimų, lankytojų kambaryje arba lauke.

„Po kiekvieno susitikimo patalpas vėdinsime, valysime. Reikalinga išankstinė registracija,“ – pažymėjo Pivašiūnų globos namų direktorius S. Karlonas.

Parapijiniai senelių globos namai veikia Pivašiūnuose ir Rumbonyse. Dėl juose gyvenančių globotinių lankymo sprendžia parapijos.

Šiuo metu savivaldybės globos namuose Miroslave ir Pivašiūnuose nei gyventojai, ne darbuotojai COVID-19 neserga. Jie vakcinuoti arba persirgę,  nuolat testuojami.  

Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė sako, kad ir sėkmingai vakcinavus globos namų bendruomenes, vis dėlto, turime išlikti budrūs ir toliau laikytis visų atsargumo priemonių.

Prieš įeinant į įstaigą, privalu pasitikrinti kūno temperatūrą, dėvėti kaukę. Negalint dėvėti kaukės,  rekomenduojama turėti veido skydelį, dezinfekuoti rankas. Karščiuojantys, sloguojantys, kosintys artimieji negalės lankyti globos namų įstaigų gyventojų.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą