Deklaruoti pasėlius ir naudmenas galima deklaruoti ir internetu

Jau dvi savaites vyksta žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas. Nors tai galima padaryti internetu, nemažai Alytaus rajono žemių valdytojų kreipiasi pagalbos į savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistus. Per dvi savaites Alytaus rajone deklaruota 8667 ha naudmenų ir pasėlių.

Pasak savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjos Irmos Stenionienės, žemių valdytojai kol kas neskuba, labiau renkasi deklaravimą ne internetu, o seniūnijoje, padedant žemės ūkio specialistams. Lyginant su praėjusiais metais per kelias savaites deklaruota mažiau žemės naudmenų ir pasėlių. Teikiant deklaraciją reikia atkreipti dėmesį į reikalavimus, nes yra naujovių.

„Nors ir yra galimybė žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus deklaruoti atvykus į seniūniją, turintiems elektroninę bankininkystę ar kitą elektronine atpažinties priemonę siūlome pasirinkti ir kitą deklaravimo būdą – deklaravimą iš namų, prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIS) per elektroninius valdžios vartus. Neturintys elektroninės atpažinties priemonių dėl jų suteikimo gali kreiptis į banko skyrius. Nepasilikite deklaravimo paskutinėms minutėms“, – pataria Žemės ūkio skyriaus vedėja.

Vis dėlto deklaruoti pasėlius ir naudmenas nusprendus seniūnijoje, atvykus reikia naudoti visas galimas apsaugos priemones: dėvėti apsaugines kaukes, vienkartines pirštines, naudoti dezinfekcines priemones, laikytis saugaus 2 metrų atstumo ir turėti rašymo priemonę.

Siekiant išvengti žmonių susibūrimų ir artimo kontakto, pareiškėjai privalo skambinti seniūnijoje (pagal žemės ūkio valdos centrą) dirbantiems Žemės ūkio skyriaus specialistams ir registruotis dėl konkretaus atvykimo laiko į seniūniją.

Deklaravimo pabaiga numatoma birželio 7 d. Pavėluotos paraiškos bus priimamos iki liepos 2 d., išskyrus dalyvaujančius Nykstančių veislių programose – jie deklaraciją privalo pateikti iki birželio 7 d. Deklaruojantys žemės ūkio naudmenas ir pasėlius taip pat galės atnaujinti ir duomenis apie ūkininko ūkį.

Pernai deklaruotas plotas Alytaus rajone buvo 58661 ha. Daugiausia žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų buvo deklaruota Alytaus ir Miroslavo seniūnijose.

Seniūnijose dirbančių skyriaus specialistų kontaktai:

Seniūnija

Vardas, pavardė

El. paštas

Telefono Nr.

Alytaus

Dalia Norkevičienė

zu.alytus@arsa.lt
dalia.norkeviciene@arsa.lt

8 609 62 067

Alovės

Asta Kisielienė

zu.alove@arsa.lt 

8 684 90 201

Butrimonių

Kolia Jakipčuk

zu.butrimonys@arsa.l

8 609 62 561

Daugų

Rima Zavackienė

zu.daugai@arsa.lt 

8 672 45 034

Miroslavo

Alytė Ignatavičienė

zu.miroslavas@arsa.lt 

8 672 45 397

Krokialaukio

Laimutė Ravinskienė

zu.krokialaukis@arsa.lt 

8 684 90 494

Nemunaičio

Danutė Česnulevičienė

zu.nemunaitis@arsa.lt 

8 609 94 198

Pivašiūnų

Erika Urbanavičienė

zu.pivasiunai@arsa.lt 
erika.urbanaviciene@arsa.lt

8 675 17 352

Punios

Rita Valiūnienė

zu.punia@arsa.lt 

8 677 32 106

Raitininkų

Aurelijus Krukonis

zu.raitininkai@arsa.lt 

8 684 80 436

Simno

Danguolė Jarmalavičienė

zu.simnas@arsa.lt 

8 672 45 689


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą