Nuotraukos autorius: 15 min. nuotr.

Centralizuota VSAT tapo vienu juridiniu asmeniu ir per metus sutaupys 2 mln. eurų

 

Reorganizavus visus pasieniečių struktūrinius padalinius nuo šių metų sausio 1 d. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) centralizuotos visos bendrosios funkcijos ir įgyvendintas vieno juridinio asmens principas. Pastarojo laikotarpio reformos VSAT leis kasmet sutaupyti maždaug po 2 mln. eurų.
2018-uosius VSAT pasitiko įgyvendinusi dar vieną reformų etapą mažinant išlaidas bendrosioms administracinėms funkcijoms vykdyti ir reformavusi visas fizinę Lietuvos sieną saugančias rinktines.
Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Pagėgių ir Pakrančių apsaugos rinktinėse nuo sausio 1 d. panaikintos vieno iš dviejų vado pavaduotojų pareigybės. Centralizuojant rinktinių vykdytas bendrąsias funkcijas jose nebeliko ir iki šiol veikusių Logistikos, Bendrųjų reikalų bei Finansų skyrių su šių padalinių viršininkais. Šios rinktinių bei Pasieniečių mokyklos funkcijos centralizuotos į VSAT centrinę įstaigą Vilniuje, taip mažinant ir išlaidas, ir jas vykdžiusių tarnautojų skaičių.
Beje, pernai liepos 1 d. VSAT tokiu pačiu principu jau buvo įvykdytas teisės, viešųjų pirkimų, informacinių technologijų ir dokumentų valdymo funkcijų centralizavimas, perkeliant dalį šias funkcijas vykdančių darbuotojų pareigybių į atitinkamus VSAT centrinės įstaigos padalinius.
Tęsiant pradėtą tarnybai pavaldžių biudžetinių įstaigų reorganizaciją nuo šių metų sausio 1 d. VSAT rinktinės ir PM taip pat neteko ir juridinių asmenų statuso.
Dėl tokių pertvarkymų pareigybių VSAT nuo 2018 m. sausio 1 d., lyginant su šių metų sausio 1 d., sumažėjo 60.
Šiais funkciniais ir struktūriniais VSAT pertvarkymais siekiama stiprinti valstybės sienos apsaugą, užtikrinti efektyvų žmogiškųjų ir materialinių išteklių valdymą, didinti pasieniečių darbo užmokestį bei suvienodinti procesų valdymo standartus ir praktiką.
Naujomis sąlygomis pasieniečių specializuotų ir teritorinių padalinių vadovai galės koncentruotis į tiesioginių valstybės sienos ir kitų specialiųjų funkcijų vykdymą, o ne vykdyti administracines ir ūkinio pobūdžio funkcijas. Be to, dėl šių reformų sumažės biudžeto išlaidos bendrosioms administracinėms funkcijoms vykdyti.
Skaičiuojama, kad šis antras pertvarkų etapas, t. y. bendrųjų funkcijų centralizavimas, leis per metus sutaupyti apie 800 tūkst. eurų. Iš viso dėl nuo 2016 m. gegužės 1 d. VSAT įvykdytų pertvarkų tarnyba, skaičiuojama, sutaupys po 2 mln. eurų per metus. Šios lėšos skiriamos pasieniečių motyvacijai kelti, atlyginimams didinti, kvalifikacijai tobulinti.


VSAT informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą