Alytaus apskrityje 70 proc. privačios žemės savininkų laiku sumokėjo žemės mokestį

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Kauno AVMI) informuoja, kad Alytaus apskrityje 26,7 tūkst. žemės savininkų laiku sumokėjo apie 1,1 mln. eurų žemės mokesčio: 26,3 tūkst. gyventojų (apie 1 mln. eurų) ir 384 įmonės (apie 90 tūkst. eurų).

„Dėkojame žemės savininkams, kurie laiku sumokėjo šį mokestį, o praleidusius žemės mokesčio terminą, kviečiame nedelsti ir mokestį sumokėti kaip įmanoma greičiau“, - sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė primindama, kad finansinių sunkumų turintys mokesčių mokėtojai gali kreiptis į VMI dėl mokesčio išdėstymo dalimis sudarant mokestinės paskolos sutartį.

Kauno AVMI atkreipia dėmesį, kad išsamios žemės mokesčio deklaracijos išsiunčiamos per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), o elektroninėmis paslaugomis nesinaudojantiems – klasikiniu paštu. Deklaracijų sulaukiantys laišku, turėtų savarankiškai pasitikrinti, ar teisingai yra deklaravę savo gyvenamąją vietą ir nurodę konkretų adresą (gatvę ir namo numerį). Tik tikslus šių duomenų nurodymas gali užtikrinti, kad deklaracijos gyventojus pasieks sklandžiai ir laiku, kaip pasiekia e. paslaugomis besinaudojančius asmenis.

Kaip ir kasmet žemės mokestis apskaičiuojamas už nuosavybės teise turimą žemę (išskyrus miško žemę ar dalį) pagal Registrų centro nustatytas mokestines vertes bei savivaldybių nustatytus mokesčio tarifus . Iš viso šiais metais Alytaus apskrityje žemės mokestis apskaičiuotas 37,9 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 1,5 mln. eurų.

Kelių mygtukų paspaudimu žemės mokesčio sumą sužinoti ir sumokėti galima per Mano VMI. Sumokėti taip pat galima per e. bankininkystę ar kitose mokėjimus priimančiose vietose. Mokant už kitą asmenį svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą ir įmokos kodą (3011).

Visa aktuali informacija apie žemės mokestį skelbiama VMI interneto svetainėje > Domiuosi žemės mokesčiu. Informacija mokesčių klausimais taip pat teikiama numeriu 1882 (+370 5 260 5060). Primename – apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

VMI informacija
 

Komentarai

  • Saulius Andriukaitis
    prieš 17 minučių
    Sveiki,

    Esu čia tam, kad pasidalinčiau apie Jameson Finance Inc. Skaičiau apie juos ir 2022 m. rugpjūčio 29 d. padaviau jiems paskolos paraišką el. paštu. Paskolą gavau šią popietę ir labai džiaugiuosi galėdamas pasidalinti su jumis šiuo klausimu. platforma . Galite siųsti paskolos paraišką Jameson Finance Inc. el. paštu: theodorejamesonfinance@gmail.com

    Saulius Andriukaitis iš Kauno Lietuvoje

Parašykite komentarą