Vaikų globos popietė "Žinia keliauja su daina"

Alytaus rajono Butrimonių kultūros centre vyko Alytaus regiono vaikų globos centrų bendradarbiavimo popietė „Žinia keliauja su daina“.

Į popietę susirinko ne tik globos centrų specialistai iš Alytaus, Lazdijų, Prienų, Varėnos rajonų bei Alytaus miesto, bet ir ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai, psichologai. Renginio svečias - vaikų globos ambasadoriumi vadinamas atlikėjas Giedrius Leškevičius.

Muzikinė tema - „Žinia keliauja su daina“, jos tikslas - pateikti labai koncentruotą ir aiškią informaciją apie vaikų globą, globos centrų sistemą, globėjų ir įtėvių mokymo bei konsultavimo programą, vaikų globos centrų bei globos koordinatorių teikiamas paslaugas. Kodėl su daina? Juk ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai ir psichologai dirba su ypatingais vaikais, stengiasi „ištrinti“ jų širdelėse susikaupusias traumines patirtis, moko pamilti gyvenimą. Tad ir jiems patiems reikia gerų emocijų, pozityvaus nusiteikimo, dainos teikiamo džiaugsmo.

Ne veltui G. Leškevičius popietės dalyvių klausė - kas yra globa, ką reiškia globoti? Ir čia pat samprotavo, kad žodis „globoti“ tikriausiai yra nuo žodžio „apglėbti“. Viena ranka - bejėgė, reikia ir kitos, reikia apglėbti, apglobti abiem rankomis, kad sušildytume vieni kitus, pajustume vienybės jėgą, nes globoti reiškia duoti.

Pratęsdama šią mintį, Alytaus rajono vicemerė, vaikų globos ambasadorė Dalia Kitavičienė kalbėjo, kad jai kyla klausimas, į kurį vis dar neranda atsakymo. Štai dėl Ukrainos karo žmonės tapo labai vieningi, susitelkę, norintys padėti. Visoje Lietuvoje buvo gauta tiek daug prašymų globoti Ukrainos vaikus, kad net teko stabdyti šių prašymų priėmimą. Tai kodėl, jeigu yra tiek daug norinčių globoti Ukrainos vaikus, vis dar trūksta globėjų Lietuvos vaikams? Kodėl trūksta žmonių, kurie norėtų tapti globėjais, atvertų savo namų ir širdžių duris mūsų vaikams? - klausė Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja D. Kitavičienė.

Tardama padėkos žodį, VšĮ „Alytaus šeimos pagalbos centras“ direktorė Inga Daugirdienė pasidžiaugė, kad visada labai smagu jausti stiprų palaikymą bei pritarimą tam, ką darai bei žinoti, jog būsi išgirstas ir suprastas. Svečiams dėkota už pagalbą skleidžiant gerąją vaikų globos žinią, pagalbą organizuojat renginius, o įstaigų socialinėms pedagogėms ir psichologėms, kolegoms iš globos centrų - už gražų bendradarbiavimą.

VšĮ „Alytaus šeimos pagalbos centras“ informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą