Daugų seniūnės prioritetai: betarpiškas bendravimas ir komunaliniai darbai

Daugų seniūnijai nuo šių metų rugpjūčio mėnesio vadovauja Irma Kašėtienė, pakeitusi į užtarnautą poilsį išėjusį ilgametį seniūną Vydą Raudonį. Į pirmą susitikimą su seniūne gyventojai rinkosi aktyviai. Kokia gi bus seniūnė? Ko jiems tikėtis? Ne vienam daugiškiui rūpėjo atsakymai į šiuos klausimus.

„Gimiau ir užaugau Daugų seniūnijoje Pociūniškių kaime. Jau 20 metų gyvenu su šeima Dvarčėnų kaime. Todėl šį kraštą ir žmones pažįstu puikiai“, – kalbą pradėjo 43-ejų metų I. Kašėtienė. „Tikiuosi nuoširdaus ir aktyvaus bendravimo su jumis“, – savo lūkesčius gyventojams išsakė naujoji seniūnė.

Seniūnės idėjos ateičiai

Kaip sakė I. Kašėtienė, šiais metais ji baigs vykdyti jau sudarytą seniūnijos veiklos planą, o dėl ateinančių metų būtinų darbų gyventojus kvietė teikti pasiūlymus. Vienas iš seniūnės prioritetų – Daugų krašto aplinkos tvarkymas. Ne tik viešųjų plotų, bet ir noras ieškoti bendro sutarimo su privačiais namų savininkais, kad pastarieji susitvarkytų apleistas savo sodybas. I. Kašėtienė džiaugėsi, kad seniūnija savo resursais sutvarko viešųjų erdvių, kapinių teritorijas. „Reikės spręsti Daugų miesto apželdinimo klausimą, nes medžių šaknys verčia elektros stulpus“, – tęsė seniūnė.

Palankiai buvo sutikta seniūnės pasiūlyta naujovė – sutartu lauku vykti į susitikimus su Daugų seniūnijos kaimų gyventojais, kuriems sunku atvykti į seniūniją. „Žmonės nori asmeniškai išsakyti savo džiaugsmus ir rūpesčius“, – įsitikinusi I. Kašėtienė. Ji pakvietė įstaigų vadovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus ir gyventojus glaudžiai bendradarbiauti sprendžiant įvairius seniūnijos reikalus organizuojant šventes, renginius. Daugiškiai susitikime buvo aktyvūs ir reiklūs, bet geranoriški. Su jais diskutavo ne tik seniūnė I. Kašėtienė ir Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, bet ir savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė, mero patarėjas Ramūnas Bielevičius, tarybos nariai: Monika Ražanauskienė ir Ramunė Gaisrienė, taip pat buvęs seniūnas V. Raudonis.

„Klausimų spektras buvo įvairus, bet svarbiausia, kad vieni kitus girdėjome“, – po susitikimo su daugiškiais kalbėjo meras A. Vrubliauskas.
Daugų krašto gyventojai prašė spręsti užsikimšusių melioracijos griovių problemą, tęsti komunalinius darbus: gatvių ir šaligatvių tvarkymą, problemas dėl lietaus vandens surinkimo Dauguose, ieškoti išeities dėl centrinio šildymo ir kitų aktualių klausimų. Meras apgailestavo, kad Dauguose nepavyko išjudinti daugiabučių namų renovacijos, priešingai nei Simne. Bet pasidžiaugė, kad Dauguose atgyja vandens sportas.
Gyventojai išsakė norą Dauguose organizuoti talkas.

Tęsiami darbai

Per tris šių metų mėnesius bus užbaigti kelio remonto darbai Vieciūnuose, taip pat bus išasfaltuota Daugų miesto Salos gatvė, sutvarkytas Krantinės gatvės šaligatvis. Prie Daugų Vlado Mirono gimnazijos baigiamas tvarkyti aikštynas, aikštynas įrengtas ir prie Daugų technologijų ir verslo mokyklos. Netrukus Daugai nusidažys ryškiomis spalvomis – Meno ir sporto mokyklos bendruomenė pasiruošusi išdažyti autobusų stoteles. Tikimasi perdažyti ir miesto perėjas. Netolimoje perspektyvoje Dauguose turėtų iškilti 5 km ilgio dviračių takas. Praėjusiais metais Daugų seniūnijoje buvo paklota beveik 2 km asfalto.

Signataro įamžinimas

Sustikime paliestas vis dar daugiškių gvildenamas klausimas: kurioje Daugų vietoje pastatyti paminką, skirtą Signataro Vlado Mironui atminimui. Idėja šio iškilaus Signataro atminimą įamžinti prie gimnazijos apšviestame barjeliefe, o joje įkurti muziejų kartu su ekspozicija sulaukė palaikymo. Diskutuojant, ką daryti su Daugų Vlado Mirono gimnazijos senu, beveik avarinės būklės pastatu, dauguma pasakė, kad tikslingiausia jį nugriauti, o jo vietoje įrengti aikštelę ar kitą viešą erdvę.

Linkėta tvirtos rankos

„Atsakinga, valdžia išbandytas žmogus“, – taip I. Kašėtienę apibūdino meras A. Vrubliauskas, linkėdamas jai nuoširdžiai dirbti. Merui antrino ir gyventojai, jie seniūnei linkėjo sėkmės ir tvirtos rankos.

Alytaus r. sav. inf.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą