Rengiamos sąlygos, kaip gyventojams kompensuoti išlaidas už elektros energijos kaupimo įrenginius

Šiais metais gyventojams pirmą kartą suplanuota kompensuoti elektros energijos kaupimo įrenginių įsigijimo išlaidas. 2022 m. šiai priemonei skirta 1 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.

Aplinkos ministerija parengė Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų teikimo elektros energijos kaupimo įrenginiams namų ūkiams (gaminantiems vartotojams) tvarkos aprašo projektą.

Jis numato, kad parama bus skiriama fiziniams asmenims, nuosavybės teise valdantiems gyvenamosios paskirties vieno buto pastatą, gyvenamosios paskirties butą arba sodo namą, kurie turi įsirengę ar įsigiję saulės ar vėjo elektrinę. Taip pat tiems, kurie ketina įsirengti ar įsigyti saulės ar vėjo elektrinę iki išlaidų kompensavimo prašymo Aplinkos projektų valdymo agentūrai teikimo dienos.

Minėti pastatai, butai ar sodo namai turi būti įregistruoti VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre.

Pagal šią priemonę remiami gyventojai, kurie įsigyja ir įsirengia geležies fosfato elektros energijos kaupimo įrenginį ar ličio jonų elektros energijos kaupimo įrenginį ir naudoja jį savo elektros energijai kaupti. Kompensacinė išmoka teikiama iki 10 kWh galios įrenginiui.

Kompensacinės išmokos fiksuotasis įkainis, skiriamas už 1 kWh galios elektros energijos kaupimo įrenginiui įsigyti, apskaičiuojamas pagal Elektros energijos kaupimo įrenginių įsigijimo ir įrengimo išlaidų fiksuotųjų vieneto įkainių nustatymo tyrimą ir sudaro 50 proc. nurodyto fiksuotojo įkainio.

Įrengtam ličio geležies fosfato elektros energijos kaupimo įrenginiui nustatytas fiksuotas įkainis – 450,26 eurų su PVM (372,12 eurų be PVM), įrengtam ličio jonų elektros energijos kaupimo įrenginiui – 391,08 eurų su PVM (323,21 eurų be PVM).

Pareiškėjas projekto veiklą turės įgyvendinti ir Aplinkos projektų valdymo agentūrai pateikti išlaidų kompensavimo prašymą ne vėliau kaip per 15 mėnesių nuo kvietimo teikti registracijos formas galiojimo pabaigos dienos. Susipažinti su šių projektų įgyvendinimo taisyklėmis ir sąlygomis galite čia

Pastabas ir pasiūlymus galima pateikti Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS) iki rugpjūčio 8 d.

Aplinkos ministerijos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą