Alytaus rajone – išskirtiniai miškininkų pasakojimai, elnių baubimo klausymas

Visą rugsėjo mėnesį 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniai padaliniai nemokamai kviečia visuomenę kartu su miškininkais daugiau sužinoti apie mus supančią gamtą ir pasisemti naujų žinių bei įdomių patirčių.

„Miškininko diena – svarbiausia metų šventė visiems miškininkams. Tradiciškai, minėdami savo profesinę šventę, dalijamės su visuomene savo žiniomis ir patirtimi, kuri praturtins kiekvieną, nusprendusį skirti savo laiką kartu įsitraukiant į įvairius žygius bei kitas veiklas miškuose. Ši tradicija skaičiuoja jau keliasdešimt metų ir mes džiaugiamės, kad kasmet sulaukiame vis didesnio visuomenės susidomėjimo“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė.

Miškininkai kviečia rinktis net iš 30 veiklų sąrašo. Tik kartą metuose, atėjus rujos laikui, galima išgirsti elnių baubimą: stipriausieji elniai pažymi savo teritoriją ragais išlaužydami medelius, šakas, palieka stiprų kvapą ir vilioja pateles garsiu baubimu. Šiuo laikotarpiu patinai neėda ir gali prarasti iki 25 proc. kūno masės, tad geriausiai įmitęs ir didžiausia ragų karūna pasipuošęs patinas atkreipia daugiausia patelių dėmesio.

Būtent šių neįtikėtinų gamtos garsų rugsėjo 16 d. 19 val. Valstybinių miškų urėdijos Prienų regiono padalinio atstovai kvies pasiklausyti Alytaus raj., Panemuninkų k., Nemuno g.

Koordinatės: 54.506837, 24.038363 (WGS).
Kontaktinis asmuo: Povilas Vitkauskas, tel.: +370 612 22964.

Norintys apsilankyti tokiame renginyje, turi iš anksto registruotis, forma pateikiama čia.

 

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą