Valstybinė miškų tarnyba informuoja apie galimą žemės mokesčio perskaičiavimą

Artėjant lapkričio 15-ajai – žemės mokesčio mokėjimo datai, Valstybinė miškų tarnyba informuoja apie galimą žemės mokesčio perskaičiavimą, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastro duomenis.

Apskaičiuojant žemės mokestį už 2022 m., apmokestinamas plotas nustatytas atsižvelgiant į Valstybinio miškų kadastro pateiktus duomenis apie jame įregistruotus miškų plotus. Valstybinei mokesčių inspekcijai tokie duomenys yra pateikti ir už 2021 m., todėl miško savininkams žemės mokestis už 2021 m. bus perskaičiuotas iki 2022 m. gruodžio mėnesio pradžios, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija. Plačiau apie tai rasite čia

Atkreipiame dėmesį, kad miško žemei žemės mokestis netaikomas, todėl Valstybinė mokesčių inspekcija žemės mokesčio dydį koreguoja, vadovaudamasi Miškų valstybės kadastro duomenimis apie miško žemės plotus.

Daliai miško savininkų, dėl Miškų valstybės kadastro duomenų apie miško žemės plotus, naudojamų žemės mokesčio dydžiui apskaičiuoti, apmokestinamas plotas pasikeitė lyginant su ankstesniais metais. Todėl klientus, kuriems kils klausimų dėl Miškų kadastre įregistruoto miško žemės ploto, prašome pasikonsultuoti su Valstybine miškų tarnyba telefonu 8 601 69401 arba el. paštu audrius.juodis@amvmt.lt.

Miško žemės plotus, įregistruotus Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastre galite peržiūrėti Valstybinės miškų tarnybos internetinėje svetainėje. Prisijungęs „Miškų kadastro pažymos“ savo paskyroje, savininkas gali matyti jam nuosavybės teise priklausančius ar įgaliojimo teise prisikirtus Miškų valstybės kadastre įregistruotus duomenis.

Taip pat nemokamai miško žemės plotus galima peržiūrėti Valstybinės miškų tarnybos puslapyje, prieigoje M-GIS (https://kadastras.amvmt.lt/vartai/) arba Lietuvos erdvinės informacijos portale „geoportal.lt“ (https://www.geoportal.lt/map/#) bei regia.lt (https://www.regia.lt/map/regia2).

 

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą