Ženklinami valstybės saugomi gamtos paveldo objektai

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba numato naujai paženklinti apie 650 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų. Tai ne tik ąžuolai senoliai, liepos ar kiti įspūdingi medžiai, bet ir valstybės saugomi akmenys, šaltiniai, atodangos, įgriuvos bei kiti gamtos paveldo objektai.

Ženklinamus objektus ir kaip keičiasi situacija pagal įrengtus ženklus galima pamatyti specialiai sukurtame žemėlapyje. 

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus vedėjos Agnės Jasinavičiūtės, kol kas daugiausiai naujų ženklų ties valstybės saugomais gamtos paveldo objektais pastatyta Aukštaitijoje. Tačiau ženklinimo darbai įsibėgėja ir būsimajame turistiniame sezone keliautojai galės lengviau atrasti mūsų krašto vertingiausius gamtos paveldo objektus. Tik reikėtų įspėti keliautojus, kad ne visi gamtos paveldo objektai lengvai pasiekiami, kai kurie jų yra gyvenamųjų namų kiemuose, todėl prieš ruošiantis į kelionę reikėtų pasidomėti situacija ir elgtis atsakingai.

Jau ir šį rudenį keliaujant po Aukštaitijos regioninius parkus prie gamtos paveldo objektų galima rasti naujus ženklus. Modernius, minimalistinius, neutralių spalvų, bet aiškius ženklus pastebėsite prie Puntuko akmens, Karalienės liūno, Stelmužės ir Bradesių ąžuolų, Žiglos maumedžio, Dubravos arboretumo ir daugelio kitų. Tikrai verta susipažinti su vertingiausiu mūsų krašto gamtos paveldu!

Išsamią informaciją apie gamtos paveldo objektus, jų vietas galite rasti Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų valstybės kadastro svetainėje ir leidinyje: „GAMTOS PAVELDO OBJEKTAI. TVARKYMAS“.

Valstybės saugomų gamtos paveldo objektai ženklinami įgyvendinant ES projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I)“, finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų Regioninės plėtros fondų lėšų.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą