Butrimonyse įrengta vandens dulksna ir viešbutis neįprastiems lankytojams

Išradingos ir susitelkusios bendruomenės dėka viena populiariausių Alytaus rajono vietų tapo dar patrauklesnė. Šalia Lietuvoje išskirtinumu garsėjančio Butrimonių fontano gyventojų iniciatyva įrengta vandens dulksna, dviračių remonto ir elektrinių transporto priemonių įkrovimo stotelė, neįprastas viešbutis.

 

Butrimonių seniūnas Andrius Karlonas džiaugiasi, kad miestelyje daug aktyvių gyventojų, kurie imasi iniciatyvos ir gražina aplinką. Alytaus rajono savivaldybei paskelbus bendruomenės iniciatyvų projektų konkursą atsirado galimybė įgyvendinti idėjas, kurios jau džiugina ir miestelio žmones, ir traukia keliautojus.

„Savivaldybė skyrė lėšų idėjoms, apie kurias diskutavome su gyventojais, kurios, manėme, bus mums patiems įdomios ir naudingos, taip pat ir pritrauks dar daugiau lankytojų, kurių ir iki šiol sulaukiame nemažai“, – sakė seniūnas ir pasidžiaugė, kad prieš kelis metus įrengtas išskirtinis fontanas tapo žinomas visoje Lietuvoje, jo atvyksta pažiūrėti ne tik svečiai iš kitų šalies miestų, bet ir užsienio.

Butrimoniškių iniciatyvų projektui savivaldybė skyrė 5300 eurų.

Vandens arka ir dviračių remonto stotelė

Miestelyje jau įrengta vandens dulksnos sistema, pavėsyje po medžiais pakabinti sėdimi ir gulimi hamakai.

„Vandens arką ir dulksnos sistemą sumontavome patys – ir tai mums kainavo bene 20 kartų mažiau, nei kai kuriems mūsų miestams. Gyventojai labai džiaugiasi, eina vieni po kitų, pralenda ir dviračiais. Butrimonių vandens arkos veikimas reguliuojamas laikmačiu. Kai lyja iš dangaus, dulksnos nereikia“, – juokauja seniūnas.

Ir tai dar ne viskas, ką įgyvendino butrimoniškiai už savivaldybės skirtas lėšas. Šalia seniūnijos pastato įrengta dviračių remonto stotelė, kuri papildyta elektrinių transporto priemonių įkrovimo moduliu, leidžiančiu įkrauti elektrinius dviračius, motorolerius, neįgaliųjų vežimėlius bei kitas mažo galingumo priemones.

Knygų namelis ir draugiška aplinka gyvūnams

„Jau greitai į aikštę bus atvežtas knygų namelis, iš kurio bus galima pasiimti knygų ir ramiai praleisti laiką jas skaitant. Jame bus ir Butrimonių bei viso Alytaus rajono kraštą pristatančių leidinių turistams“, – pasakoja seniūnas A. Karlonas.

Butrimonys – draugiški gyvūnams. Įgyvendinant projektą prie fontano atsirado dubenėlių vandeniui, įrengtos šiukšliadėžės gyvūnų ekskrementams. Be to, jau kitą savaitę bus pastatyti vabzdžių nameliai, gyventojų vadinami – viešbučiais.

Istorinio miestelio populiarumą sugrąžino fontanas

„Fontano dėka istorinis miestelis atgijo, atsirado ir paslaugų, kurias teikia smulkieji verslininkai, galima paragauti krašto patiekalų, iš kurių populiariausias pyragas „Šimtalapis“, – sako seniūnas.

Butrimonių istorija siekia Vytauto Didžiojo laikus ir glaudžiai siejam su jame apgyvendintais totoriais, kurie ne vieną šimtmetį gyveno kartu su lietuviais ir žydais, todėl dažnai vadinamas trijų tautų miesteliu. Su jų istorija galima susipažinti šiais metais atidarytame Trijų tautų muziejuje. Vienintelė trikampė Butrimonių aikštė yra urbanistikos paminklas. Lietuvos krepšinio 100 – mečio proga, joje pastatytas paminklas iš Butrimonių kilusiai Sendai Valvrojenski, moterų krepšinio pasaulyje pradininkei, atminti.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą