Alytaus rajone – neeiliniai kroviniai

Alytaus rajono gyventojai turės galimybę pamatyti neeilinį reginį – per rajoną bus vežami didžiuliai, 460 tonų sveriantys kroviniai – sinchroninio kompensatoriaus dalys. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ informuoja, kad, siekiant gyventojams nesukelti didelių nepatogumų, tai bus daroma naktimis.

Numatoma, kad stambiagabaričiai kroviniai iš Kauno Marvelės uosto į Alytaus transformatorių pastotę bus vežami rugsėjo 11–14 dienomis. Per Alytaus rajoną jie bus gabenami antradienio ir trečiadienio naktimis.

Didžiojoje sinchroninio kompensatoriaus transportavimo maršruto dalyje eismo ribojimų nebus, tačiau nuo 11 dienos 6 val. ryto iki 14 dienos 5 val. ryto dėl laikinų tilto sustiprinimo darbų kelyje 1105 bus uždarytas tiltas per Peršėkės upelį Peršėkės kaime. Bus įrengti apylanką pažymintys kelio ženklai, automobilių eismas bus nukreipiamas per Sūkurius, Žagarius ir Ūdriją (keliai 3303, 3322, 3316), pėsčiųjų ir dviračių eismas per tiltą bus ribojamas tik darbų vykdymo metu, įrengiant ir išmontuojant rampą.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė atsiprašo gyventojų už laikinus nepatogumus.

Ruošiantis sinchroninio kompensatoriaus kelionei, buvo atlikta maršruto studija, įvertinta tiltų, pralaidų būklė, taip pat 181 sankirta su elektros linijomis, pritaikytos 5 žiedinės sankryžos, 20 posūkių, sustiprintos tilto per Peršekės upę prieigos.

Iš viso Lietuvoje prie perdavimo tinklo bus prijungti trys sinchroniniai kompensatoriai – Telšių, Alytaus ir Vilniaus rajone esančioje Neries transformatorių pastotėje, į kurią įrenginys bus atvežtas kitąmet. 

Sinchroninių kompensatorių įrengimas yra vienas iš pagrindinių sinchronizacijos su Europos tinklais programos projektų. Šie įrenginiai užtikrins nepertraukiamą elektros tiekimą netikėtų trikdžių atveju ir inerciją tinkle po sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.

„Litgrid“ ir Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą