Alytaus rajono ir Pišo savivaldybės kartu populiarins paveldą ir turizmą

švykos, jaunimo baidarių varžybos, interaktyvus žemėlapis – Alytaus ir Pišo (Lenkijos Respublika) rajonų savivaldybių pradėto projekto „Kultūros ir gamtos paveldas varomoji jėga aktyvaus turizmo vystymo Pišo ir Alytaus rajonų savivaldybėse“ veiklos. Projekto atidaromoji konferencija įvyko Piše. Joje partneriai aptarė darbus bei pasidžiaugė 10 metų trunkančiu bendradarbiavimu įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamus projektus.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas projekto „Kultūros ir gamtos paveldas varomoji jėga aktyvaus turizmo vystymo Pišo ir Alytaus rajonų savivaldybėse“ konferencijoje pasidžiaugė bendradarbiavimu su Pišo savivaldybe. Per dešimt metų savivaldybės įgyvendino penkis ES finansuojamus projektus.

Projektas „Kultūros ir gamtos paveldas varomoji jėga aktyvaus turizmo vystymo Pišo ir Alytaus rajonų savivaldybėse“ yra 6-asis Pišo ir Alytaus rajono savivaldybių bendrai įgyvendinamas projektas. Jis įgyvendinamas pagal Interreg V–A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą, iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) lėšomis. Bendras projekto biudžetas – 37745,30 Eur, Alytaus rajono savivaldybės dalis – 3318,90 Eur, ERPF lėšos – 32083,50 Eur.

Projekto tikslas – populiarinti Alytaus ir Pišo rajonų savivaldybių gamtos ir kultūros paveldą, keliones, laisvalaikį, aktyvų poilsį pasienio rajonuose, didinti juose esančių lankytinų objektų žinomumą ir lankomumą. Savivaldybės organizuos išvykas po abiejų rajonų gamtos ir kultūros paveldo objektus. Piše ir Alytaus rajone vyks jaunimo baidarių varžybos. Jų dalyviai taip pat lankys gamtos ir kultūros objektus, aktyviai leis laisvalaikį gamtoje.

Kiekvienas projekto partneris parengs interaktyvų žemėlapį apie savo rajoną. Jame bus skelbiamos projekto renginių fotografijos bei filmuota medžiaga, gamtos ir kultūros paveldo objektai su aprašymais, nuotraukomis bei filmuota medžiaga. Šie žemėlapiai bus paskelbti Alytaus ir Pišo rajonų savivaldybių interneto tinklalapiuose.

Bus išleisti lankstinukai apie laisvalaikį, paveldą Alytaus ir Pišo rajonuose, su siūlomais gamtos ir kultūros paveldo lankymo maršrutais lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą