Sporto ir kolekcionavimo entuziastui Zenonas Gramackas garbingi įvertinimai

 

Zenonas Gramackas gimė 1947 m. Alytuje. Mokėsi Alytaus 2-ojoje vidurinėje mokykloje. 1970 m. baigęs studijas Kūno kultūros institute, grįžo į gimtąjį miestą, pradėjo dirbti Sporto mokykloje. Ugdė stalo tenisininkus Simne, dirbo kūno kultūros mokytoju Santaikos vidurinėje mokykloje.
Alytuje pastačius ir atidarius Sporto rūmus, juose dirbo sporto organizatoriumi, vėliau vadovavo plaukimo baseinui. 1982–1992 m. – Sporto rūmų direktorius.
1994 m. įgijo tarptautinę stalo teniso teisėjo kategoriją. Teisėjauja Pasaulio ir Europos čempionatuose, universiadoje, daugelyje tarptautinių turnyrų.
Penkerius metus dirbo Alytaus rajono savivaldybės administracijos sporto organizatoriumi. Trejus metus vadovavo ir Alytaus rajono sporto centrui.
Z. Gramackas buvo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto apskrities vykdomasis direktorius, Alytaus apskrities sporto tarybos pirmininkas, šiuo metu yra Lietuvos sporto padalinių vadovų asociacijos valdybos narys (daug dirba sporto įstatymų leidybos srityje), Tarptautinės stalo teniso federacijos kolekcininkų klubo tikrasis narys, Lietuvos stalo teniso asociacijos teisėjų valdybos narys, tarptautinės kategorijos teisėjas (trečią dešimtmetį renkamas į geriausių Lietuvos stalo teniso arbitrų dešimtuką), Lietuvos kūno kultūros ir sporto žymūnas.
„Dirbu pagal galimybes. Galbūt kai kam ir nepatinka, kad per daug padarau. Visada sakiau, jog dirbu ne kategorijoms, ne planams, ne politikams, o žmonėms. Kai žmonės patenkinti mano organizuotu renginiu, kai džiaugsmu švyti jų veidai – man maloniausia. Laimingas ir tuomet, kai teisėjauju, pavyzdžiui, pasaulio čempionate ar pasaulio taurės renginyje, kurio finalinio susitikimo prizinis fondas – 120 tūkstančių dolerių. Tai yra mano garbė, mano svarbus laimėjimas“, – sako tarptautinės kategorijos teisėjas Z. Gramackas.
Šįmet Zenonas Gramackas atšventė savo 70 metų jubiliejų. Ta proga jo gyvenimo darbas kūno kultūros ir sporto srityje buvo įvertintas Lietuvos savivaldybių sporto padalinių asociacijos garbės ženklu, kuris jubiliatui buvo įteiktas už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldos kūno kultūrai ir sportui.
2017 m. spalio 19 d. Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius už puikius profesinius įgūdžius, aukštą kvalifikaciją, bendrakultūrinę kompetenciją, gerą autoritetą tarp bendradarbių ir šalies sporto visuomenės 2017 m. spalio 19 d. Zenonui Gramackui suteikė Nusipelniusio Lietuvos Respublikos sporto darbuotojo vardą ir įteikė atitinkamą apdovanojimą. Zenonas Gramackas pirmasis Alytaus miesto kūno kultūros ir sporto specialistas, gavęs tokį vardą.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą