Lazdijų rajone viešėjo valančiukų sąjūdžio dalyviai


Šį savaitgalį gausus Lietuvos valančiukų sąjūdžio būrys dalyvavo renginyje „Sūduvos krašto šviesuolių keliais“, kuriame susipažino su Marijampolės ir Lazdijų rajonais. Sąskrydyje dalyvavo moksleiviai iš Marijampolės, Alytaus, Šiaulių r. Naisių, Skuodo r. Mosėdžio, Kretingos r. Kūlupėnų, Lazdijų r. Stebulių ir Šventežerio mokyklų.
Po Šv. Mišių Kryžių Švč. M. Marijos Rožinio Karalienės koplyčioje, dalyvius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis pasidžiaugė, kad Lietuvoje veikia valančiukų sąjūdis ir entuziastingi mokytojai skatina vaikus gyventi blaiviai, jausti atsakomybę už savo gyvenimą. „Tapę valančiukais, turite nešti šią žinią savo šeimose ir draugų tarpe.“ – sakė rajono meras A. Margelis. Jis teigė, kad tik blaivus žmogus gali kurti savo gyvenimą teisingai ir atsakingai.
Lazdijų rajono meras A. Margelis kartu su Šventežerio mokyklos direktoriumi Artūru Čiurlioniu už aktyvų prisidėjimą prie Lietuvos valančiukų projekto „Ateik ir pakviesk draugus“ padėkas įteikė Marijampolės „Ryto“ pagr. mokyklos mokytojai Gintai Garbaravičiūtei, P. Armino progimnazijos mokytojai Daivai Kresninkevičienei, „Sūduvos“ gimnazijos mokytojai Redai Banevičienei, Alytaus Panemunės pagr. mokyklos mokytojai Redai Savulionienei, Šiaulių r. Naisių mokyklos direktoriaus pavaduotojai Daivai Remeikienei, Skuodo r. Mosėdžio gimnazijos mokytojui Alvydui Drakšui, Kretingos r. Kūlupėnų M. Valančiaus pagr. mokyklos mokytojai Astai Pocienei, Lazdijų r. Stebulių mokyklos mokytojai Jovitai Kurtinaitienei, ir Šventežerio mokyklos mokytojai Eglei Aleksandravičienei. Visiems renginio dalyviams rajono vadovas A. Margelis padovanojo pintinę saldžiųjų grybų.
Šventežerio mokyklos direktorius A. Čiurlionis už pagalbą prisidedant prie renginio padėkas įteikė savivaldybės merui A. Margeliui, Metelių Kristaus Atsimainymo parapijos klebonui Vytautui Prajarai ir Metelių regioninio parko direktoriui Ramūnui Krugeliui.
Šeštadienį vyko diskgolfo varžybos Lazdijų rajono mero taurei laimėti. Šias varžybas laimėjo Skuodo r. Mosėdžio mokyklos komanda.
Per dvi dienas Lietuvos valančiukai susipažino su Suvalkijos ir Dzūkijos regionais. Dalyvavo ekskursijoje po Marijampolės miestą, vyko į Lūgnę (pal. J. Matulaičio tėviškę), kur pasodino ąžuoliuką, dalyvavo edukacinėje programoje J. Basanavičiaus tėviškėje, susipažino su Paežerių dvaru, aplankė V. Kudirkos tėviškę, Metelių regioninį parką, dalyvavo Šv. Mišiose. „Sūduvos krašto šviesuolių keliais“ Lietuvos valančiukų „Ateik ir pakviesk draugus“ respublikinio projekto renginys, skirtas veikloms Suvalkijoje ir Dzūkijoje.


Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą