Gyventojų noras – išgirstas

Alytaus rajono Vankiškių ir Parėčėnų gyventojai kreipėsi į savivaldybę su prašymu padėti išspręsti problemą dėl geriamojo vandens. Iki šiol minėtuose kaimuose vanduo buvo tiekiamas tik daliai gyventojų iš senų trasų bei vandens bokštų, kurie buvo eksploatuojami pačių gyventojų. Minėta vandens tiekimo įranga pasenusi, susidėvėjusi, o remontui reikalingos didelės investicijos, kurių patys gyventojai neturi. Vankiškių ir Parėčėnų gyventojai prašė savivaldybės perimti minėtus vandens tinklus savivaldybės nuosavybėn bei juos sutvarkyti.

Savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktorius Gediminas Krasauskas bei Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Mantas Ludavičius susitiko su bendruomene ir aptarė visas galimybes. Savivaldybei perėmus vandens tinklus į savo apskaitą, minėtuose kaimuose būtų rekonstruoti vandens gerinimo įrenginiai, sumontuota vandenvietė. Preliminariais duomenimis, tam reikėtų 200 tūkst. eurų. Tokiu atveju būtų užtikrinta geriamojo vandens kokybė, gyventojai nepertraukiamai gautų kokybišką, visus higienos reikalavimus atitinkantį geriamąjį vandenį. Tinklus eksploatuotų savivaldybės įmonė „Simno komunalininkas“.

Vankiškiuose šiuo metu prie vandens trasų prisijungę 31 namo gyventojai, o Parėčėnuose – 28. Sutvarkius tinklus prie jų prisijungti ketina ir kiti gyventojai.

Per paskutinius 10 metų Alytaus rajono savivaldybė iš gyventojų perėmė 15 vandenviečių.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą