Alytuje - korupcijos prevencija ir skaidrumas nebegali likti tik tuščios deklaracijos. Tai - vertybės, kurių Alytaus miesto vadžia privalo laikytis

 

2019 m. liepos 10 d. pirmajam posėdžiui rinkosi Alytaus miesto savivaldybės Antikorupcijos komisija. Komisijos pirmininkė Laura Radzevičiūtė pasidžiaugė komisijos narių gausa, nes iš 14 komisijos narių, posėdyje dalyvavo net 12 komisijos narių, kas rodo, jog komisija nusiteikusi darbingai, visapusiškai ir iš esmės užtikrinti pagrindinius komisijos veikimo principus: teisingumą, nešališkumą, skaidrumą, viešumą, atskaitomybę.

Pirmojo Antikorupcijos komisijos posėdžio metu, komisijos pirmininkės L.Radzevičiūtės pavaduotoja vienbalsiai išrinkta Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė Skaistė Ulčickaitė.

Reaguodama į visuomenėje kylantį nepasitenkinimą dėl galimai neskaidriai vykstančių konkursų susijusių su priėmimu į darbą į savivaldybėje ar jai priklausančiose įmonėse esančias laisvas darbo vietas, komisijos pirmininkė L.Radzevičiūtė, komisijos nariams pristatė siūlymą atitinkamai kompleksiškai parengti teisės aktų paketą, kurių pagrindu į savivaldybės organizuojamus viešuosius konkursus Antikorupcijos komisija turėtų teisę ir galimybę deleguoti vieną arba du komisijos narius.

„Niekam ne paslaptis, kad organizuojamuose konkursuose yra gajūs protegavimo pagal partinę ar giminystės liniją atvejai, o tokių galimai neskaidriai įvykusių konkursų procedūros įforminamos taip, kad viskas būtų teisėta ir nebūtų prie ko prikibti, todėl būtini esminiai pokyčiai šioje srityje. Alytuje - korupcijos prevencija ir skaidrumas nebegali likti tik tuščios deklaracijos. Tai - vertybės, kurių Alytaus miesto vadžia privalo laikytis. Tik turint aiškias vertybes galima pasiekti geriausių rezultatų“, - pažymėjo L.Radzevičiūtė.

Komisijos narys, buvęs Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius V.Jastremskas, pritardamas komisijos pirmininkės siūlymui pabrėžė, kad jam būnant savivaldybės administracijos diektoriumi yra sulaukęs begalės prašymų dėl savivaldybės organizuojamų konkursų įtakojimų ir kvietė komisijos narius palaikyti komisijos pirmininkės siūlymą, kuris, neabejotinai, efektyviau užtikrintų nešališkumą bei skaidrumą konkursų organizavimo procese, o ši naujovė galėtų būti puikus pavyzdys kitoms savivaldybėms. Komisija šiam komisijos pirmininkės L.Radzevičūtės siūlymui pritarė vienbalsiai.

Reaguodamas į Specialiųjų tyrimų tarnybos atsiųstą raštą, susijusį su dviem galimai neskaidriai įvykusiais konkursais į savivaldybei priklausančių įstaigų, t.y. Alytaus butų ūkio ir Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro direktoriaus pareigas, komisijos narys Andrius Jučas pasiūlė šį klausimą atidėti, ir po savaitės, t.y. 2019-07-17 organizuoti papildomą komisijos posėdį, į kurį vienbalsiai nuspręsta pasiaiškinti kviesti savivaldybės administracijos direktorių R.Juonį ir pareiškėją.

Antikorupcijos komisija ragina alytiškius būti aktyviais. Domėtis Antikorupcijos komisijos posėdžiuose priimtais sprendimais su kuriais susipažinti galima Alytaus miesto savivaldybės internetinėje svetainėje: http://taryba.alytus.lt/antikorupcine-komisija, teikti siūlymus ir informuoti komisiją apie galimas korupcijos ar nepotizmo apraiškas.

Komisijos pirmininkė L.Radzevičiūtė primena, kad Alytaus miesto savivaldybės priimamajame yra anoniminių skundų dėžutė, todėl asmenys, neturintys galimybės informacijos pateikti elektroninėmis ryšių priemonėmis, pareiškimus gali palikti šioje dėžutėje, kurią, siekiant užtikrinti anonimiškumą ir skaidrumą, turi teisę atidaryti tik Antikorupcijos komisijos nariai.

Daugiau informacijos:
Alytaus miesto savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininkė
Laura Radzevičiūtė
865526802

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą