Mero priėmimas Punioje. Kas aktualu žmonėms?

Tęsiami Alytaus rajono savivaldybės mero priėmimai seniūnijose. Šį kartą meras Algirdas Vrubliauskas lankėsi Punioje, priėmė seniūnijos gyventojus. Kartu su juo priėmime dalyvavo ir gyventojų klausimus spręsti padėjo Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, tarybos narys Gintaras Chščenavičius bei Punios seniūnas Gintautas Laukaitis.

Punios seniūnijos gyventojais kreipėsi sodų bendrijų tvarkymo, greičio mažinimo kalnelių įrengimo, seniūnijos aplinkos tvarkymo, žemės gražinimo reikalais, kultūrinės – edukacinės veiklos plėtros Punioje, klausimais.

Vienas didžiausių žmonių lūkesčių, kaip ir kitose seniūnijose buvo kelių priežiūra ir tvarkymas.

Meras A. Vrubliauskas puniškiams turėjo gerų žinių: planuojamas asfaltuoti krašto kelias Onuškis- Butrimonys-Punia, taip pat bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas. Prie šio kelio, kurį asfaltuos Lietuvos automobilių kelių direkcija, projekto parengimo prisidėjo ir Alytaus rajono savivaldybė. Kelio asfaltavimo darbų pirkimas planuojamas šių metų vėlyvą rudenį, o darbų pabaiga – kitais metais.

Į mero priėmimą Punioje atvyko ne tik Punios seniūnijos, bet ir kaimyninės seniūnijos gyventoja. Butrimoniškė domėjosi vandens įvedimo galimybėmis individualiam namui Butrimonių miestelyje, padėkojo merui už išskirtinį miestelio fontaną.

Žagarių bendruomenės reikalai

Žagarių kaimo gyventojai domėjosi dėl jų kaimo kelio asfaltavimo galimybių. Alytaus rajono savivaldybė atsakingai svarsto kelių asfaltavimą rajone. Vadovaujantis naujomis Lietuvos automobilių kelių direkcijos rekomendacijomis, nustatyti didesni reikalavimai kelių asfaltavimui, todėl šie darbai labai pabrango.

Kol kas nėra apsispręsta dėl lėšų skyrimo minėtam keliui. Meras pažymėjo, kad dar kartą bus peržiūrimos kelio asfaltavimo galimybės.

Į Žagarius atsikėlę naujakuriai merui ir Seimo nariui guodėsi dėl elektros įtampos trūkinėjimo. Naujakuriai sakė, kad jiems sunku rasti kalbą su ESO, be to jų paslaugos brangiai kainuoja. Seimo narys L. Kasčiūnas pažadėjo gyventojams tarpininkauti, kreipiantis į Energetikos ministrą.

Žagarių bendruomenė domėjosi dėl Punios mokyklos likimo. „Mokykla gyvuos, jeigu bus vaikų“, – sakė A. Vrubliauskas. Jam antrino ir Seimo narys. „Viskas priklauso nuo mokinio krepšelio. Didmiesčiuose pasiteisino mokinio krepšelis, bet regionams reikia kito sprendimo. Deja politinės valios nėra“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

„Versmės“ keliai

Sodų bendrijos „Versmė“ pirmininkas Vaclovas Baranauskas pas merą atvyko aptarti bendrijos reikalų. Jis pažymėjo, kad bendrijos lėšomis buvo tvarkomi kelkraščiai, domėjosi dėl lėšų skyrimo jo vadovaujamai bendrijai.

Į sodų bendrijos „Versmė“ kelio asfaltavimą prieš kelerius metus Alytaus rajono savivaldybė investavo daugiau nei 200 tūkst. eurų. Tiek kainavo privažiavimo kelio ir vienos gatvės Panemuninkėlių kaime šalia sodų bendrijos išasfaltavimas. Bendrija taip pat prisidėjo prie kelio asfaltavimo darbų.

Pirmininką domino kelio ženklų pastatymas ties įvažiavimu į bendriją. Su Seimo nariu L. Kasčiūnu aptartas teisinės įstatymų bazės, įpareigojančios bendrijos narius mokėti nario mokestį, reguliavimas.

Bendrijos pirmininkas V. Baranauskas sakė, kad sodų bendriją būtų tikslinga pertvarkyti į gyvenvietę, nes bendrija vis labiau tampa nuolatinio gyvenimo vieta.

„Ateina metas, pagalvoti apie sodų perėmimą savivaldybės žinion, bet tam reikės pinigų ir Vyriausybės pagalbos“, – kalbėjo A. Vrubliauskas, pažymėjęs, kad kai kuriuose sodų bendrijose daugiau gyvena gyventojų nei rajono kaimuose.

Edukacijų plėtra Punioje

Punios bendruomenės aktyvi narė Onutė Kizelienė pasidalijo idėja išplėsti bendruomenės, kuri įsikūrusi Dzūko pirkioje, patalpas. Pasak jos, tikslinga būtų įrengti virtuvę bei patalpas naujoms veikloms ir edukacijoms vykdyti.

Meras taip pat išklausė kaimo žmonių rūpesčius dėl žemės grąžinimo klausimų, atitinkamų įstaigų darbuotojų abejingumo, dėl aplinkos tvarkymo ir pageidavimą įrengti greitį mažinančius kalnelius Punioje.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą