Ūkininkams pradėtos mokėti išmokos


Alytaus rajono ūkininkams pradėtos mokėti išmokos už deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus. Jas gaus 5104 rajono žemdirbiai.
Tiesioginės išmokos ir susietoji parama už deklaruotus plotus mokamos ūkininkams už 2017 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus, kurie po Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) atliktų administracinių patikrų nustatyti kaip atitinkantys paramos teikimo reikalavimus.
Kaip sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistė Dalia Norkevičienė, pagal žemės ūkio ministro įsakymą, pagrindinė išmoka sieks 62,78 Eur už ha, išmoka už pirmuosius hektarus, kuri mokama už pirmuosius 30 ha, – 56,25 Eur už ha, išmoka jaunajam ūkininkui, kuri mokama už pirmuosius 90 ha, – 45,82 Eur už ha, žalinimo išmoka – 49,22 Eur už ha, susietoji išmoka už baltyminių augalų plotus – 41,99 Eur už ha, susietoji išmoka už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus – 17,86 Eur už ha, susietoji išmoka už plotus, kuriuose auginami cukriniai runkeliai, – 81,17 Eur už ha.
Alytaus rajone deklaruota 61 tūkst. 322 ha žemės. „Jei pareiškėjui bendra priskaičiuota pagrindinės išmokos, išmokos už pirmuosius hektarus, išmokos jaunajam ūkininkui, žalinimo, susietosios paramos už gyvulius ir plotus suma viršija 2 000 eurų, yra taikomas 1,388149 proc. sumažinimas – bendros priskaičiuotos sumos dalis, kuri viršija 2000 eurų ribą, mažinama 1,388149 proc.“, – sakė D. Norkevičienė.
Ūkininkams už deklaruotus pasėlius avansai bus mokami iki lapkričio 30 d. Avansinė išmokų už 2017 m. deklaruotus plotus dalis sudaro iki 70 proc. tiesioginių išmokų.
Žemdirbiams, kuriems buvo išmokėti avansai, iki 2018 m. birželio 30 d. bus išmokėta likusi priskaičiuotų išmokų dalis ir išmokos, kurios nemokamos avansu, o tiems, kuriems avansai nebuvo išmokėti – visa priskaičiuota išmokų suma.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

  • Christy Walton
    prieš 9 minučių
    Sveiki, ar ieškote skolų konsolidavimo paskolos, paskolų be užstato, paskolų verslui, hipotekos paskolos, paskolos automobiliui, paskolos studentams, asmeninės paskolos, rizikos kapitalo ir kt! Esu privatus skolintojas, suteikiu paskolas įmonėms ir asmenims su mažomis ir pagrįstomis 2% palūkanų normomis. El. paštu: christywalton355@gmail.com

Parašykite komentarą