Vietos savivaldos dieną – dėmesys seniūnaičiams ir neįprasti pietūs


Alytaus rajono savivaldybė spalio 10-ąją –Vietos savivaldos dieną – dėmesį skyrė naujai išrinktiems seniūnaičiams, su kuriais kartu savivaldybės vadovai ir darbuotojai vaišinosi žinomo žurnalisto ir keliautojo vaišėmis.
Vietos savivaldos dieną Alytaus rajono savivaldybės kieme stovėjo ne automobiliai, kaip įprastą darbo dieną, o lauko virtuvė, prie kurios darbavosi žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius. Į Alytaus rajono savivaldybę rinkosi ne tik darbuotojai, bet ir rugsėjo mėnesį išrinkti seniūnaitijų seniūnaičiai.
Taip paminėti Vietos savivaldos dieną nuspręsta, norint atkreipti dėmesį į savivaldos bei gyventojų nuo 2009 m. renkamų seniūnaičių, dirbančių visuomeniniais pagrindais, svarbą, kurie vis dažniau ir aktyviau atstovauja vietos gyventojų interesams seniūnijose, savivaldybėje.
Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, sveikindamas savivaldybės darbuotojus ir seniūnaičius Vietos savivaldos dienos proga, pažymėjo, kad ir rinkti seniūnaičiai, ir savivaldybės darbuotojai yra žmonės, kurie dirba su žmonėmis ir dėl žmonių. Meras seniūnaičius vadino komunikatoriais, seniūnų pagalbininkais, kurių statusas vis dar ieškojimuose. „Jūs esate arčiausiai žmonių. Linkiu stiprybės, kad nepavargtumėte, kad neapniktų mintys, ar prasmingas šis darbas, nes jūs mums esate labai reikalingi. Su kiekvienais metais bendruomenėms, seniūnaičiams suteiksime daugiau valdžios, kadangi jūs geriausiai žinote, ko reikia šalia jūsų gyvenantiems žmonėms. Būkite sveiki, laimingi ir dirbkime kartu dėl žmonių“, – kalbėjo A. Vrubliauskas.
Rajone yra 11 seniūnijų, kurių teritorijos suskirstytos į 44 seniūnaitijas. Tarp šiais metais išrinktų seniūnaičių – tik 12 naujų, kiti 32 tie patys, kurie buvo išrinkti 2017 m. Seniūnaičiais išrinkta beveik tiek pat vyrų ir moterų – 21 vyras ir 23 moterys. Rugsėjo mėnesį vykusiuose seniūnaičių rinkimuose beveik visose seniūnaitijose buvo pasiūlyta tik po vieną kandidatą, išskyrus Krokialaukio seniūnijos Ūdrijos seniūnaitiją, kurioje pasiūlyti 2 kandidatai ir Simno seniūnijos Verebiejų ir Ąžuolinių seniūnaitijas, ten taip pat pasiūlyta po du kandidatus. Naujai išrinktų seniūnaičių kadencija truks nebe 3 metus kaip buvo anksčiau, o 4 metus.
Meras A. Vrubliauskas perdavė vidaus reikalų ministrės Ritos Tamošūnienės atsiųstus sveikinimo žodžius Vietos savivaldos dienos proga savivaldybės tarybos nariams, valstybės tarnautojams, darbuotojams, seniūnaičiams vietos bendruomenėms. Ministrė dėkojo už prasmingus darbus bendruomenių, savivaldybių ir visos Lietuvos žmonių labui. Skatino tikėti savo jėgomis, džiaugtis prasmingais darbais ir plačiai atverti širdis pagalbos besikreipiantiems gyventojams.
Meras padėkojo už darbą ir savivaldybės administracijos darbuotojams. Šiuo metu administracijoje ir seniūnijose dirba 164 valstybės tarnautojai ir darbuotojai, 116 moterų ir 48 vyrai, amžiaus vidurkis 44 metai, o ilgiausias stažas – 41 metai.
Rajono meras A. Vrubliauskas įteikė seniūnaičiams pažymėjimus, juos pasveikino vicemerė Dalia Kitavičienė, savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius. Kiekvienam savivaldybės darbuotojui įteikė po rašiklį.
Rajono meras A. Vrubliauskas seniūnaičius ir savivaldybės darbuotojus pakvietė pietų, kuriuos pagamino Raitininkų seniūnijoje įsikūręs žurnalistas, keliautojas V. Radzevičius. Jis savivaldybės kieme išvirė klasikinę jautienos sriubą pagal receptą, atkeliavusį iš Sakartvelo. Pasak virėjo V. Radzevičiaus, ypatingo skonio patiekalui suteikė dzūkiškas vanduo, o sriuba galbūt bus ir vienas iš patiekalų jo edukacinėje virtuvėje, kurią planuoja įrengti Raitininkų seniūnijoje.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą