Alytaus rajone mažėja besikreipiančių pirminės teisinės pagalbos

 

Daugiau nei dešimtmetį Alytaus rajono savivaldybėje teikiama nemokama pirminė teisinė pagalba. Su savivaldybės teisininkais rūpimais klausimais konsultuotis gali visi asmenys, gyvenantys Alytaus rajone.
Praėjusiais metais dėl pirminės teisinės pagalbos kreipėsi 314 asmenų. Tai 33 gyventojais mažiau nei 2018 metais.
2019 metais buvo užpildyta ir 130 prašymų gauti antrinei teisinei pagalbai, parengta 21 dokumentas valstybės institucijoms. 2018 metais prašymų buvo užpildyta 140, valstybės institucijoms buvo parengta tiek pat dokumentų – 21.
Savivaldybės Teisės ir vidaus administravimo skyriaus vedėja Erinija Perednikaitė pažymi, kad dažniausiai gyventojai konsultavosi šeimos teisės klausimais. Tokių konsultacijų suteikta 113.
„Dėl civilinės teisės ir proceso klausimų kreipėsi 104 gyventojai, žemės teisės – 17, administracinės teisės ir administracinio proceso – 12. Trims gyventojams reikėjo konsultacijų dėl darbo, keturiems – socialinės apsaugos, dviem – nuosavybės teisių atkūrimo, šešiems – baudžiamosios teisės, keturiems – baudžiamojo proceso klausimais. Asmuo dėl pirminės teisinės pagalbos tuo pačiu klausimu gali konsultuotis tik vieną kartą“, – kalbėjo E. Perednikaitė.
Alytaus rajono savivaldybės gyventojai, kuriems reikalinga teisinė pagalba kviečiami atvykti į Alytaus rajono savivaldybę (Pulko g. 21, Alytus) ir kreiptis į Teisės ir vidaus administravimo skyrių. Informacija teikiama telefonais: (8 315) 69 009, (8 315) 69 010, el. paštu: erinija.perednikaite@arsa.lt, indre.goceldiene@arsa.lt, irma.mikailionyte@arsa.lt, gabriele.brazauskiene@arsa.lt.
Gyventojai konsultuotis kviečiami: pirmadienį nuo 8.30 val. iki 11.30 val., trečiadienį nuo 13.00 val. iki 16.30 val., penktadienį nuo 8.30 val. iki 11.30 val.
Pirminė teisinė pagalba – tai teisinė informacija, teisinės konsultacijos, dokumentų, skirtų valstybės ir savivaldybių institucijoms rengimas, patarimai dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmai dėl taikaus ginčo išsprendimo. Taip pat ji apima prašymo suteikti antrinę teisinę pagalbą surašymą ar padėjimą tokį prašymą surašyti. Pirminę teisinę pagalbą teikiantys asmenys turi ieškoti galimybių ir padėti pareiškėjams ginčus išspręsti taikiai. Be to, pareiškėjams turi būti išaiškintos ginčų sprendimo mediacijos būdu galimybės.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą