Bus atliekami tyrimai gaisro paveiktose teritorijose


Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje dioksinais užteršti gyvuliai baigiami utilizuoti ir jau planuojami dirvožemio, paviršinių vandenų bei želmenų tyrimai. Alytaus seniūnijos paveiktose teritorijose mėginiai turėtų būti imami balandžio mėnesį.
Kaip teigė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Žydrūnas Geležauskas, ketinama ištirti 12 mėginių. „Planujama paimti ir ištirti 8 dirvožemio mėginius, 2 paviršutinių vandenų ir 2 želmenų mėginius. Tyrimai bus imami Miklusėnų, Jasunskų, Vytautiškių, Genių ir Butrimiškių kaimuose“, – sakė vedėjo pavaduotojas.
Šiuo metu yra vykdomos paslaugos pirkimo procedūros, kurioms pasibaigus paaiškės reikiamus tyrimus atliksiančios laboratorijos. Numatyta, kad paėmus mėginį tyrimui, rezultatai turės būti gauti per 12 dienų.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba taip pat yra parengusi tyrimų programa Alytaus gaisro padariniams įvertinti, kurios pagrindu bus tiriamai žolėje, daržovėse, uogose ir pašaruose esantys dioksinų ir sunkiųjų metalų kiekiai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą