Rekonstruojant kapavietę reikalingas leidimas

Gyventojai, susiruošę rekonstruoti artimųjų kapavietę ar statyti paminklus, dažnai nesilaiko keliamų reikalavimų ir darbus atlieka be atitinkamų leidimų. Alytaus rajono savivaldybė primena, kad vykdyti įvairius kapavietės tvarkymo darbus galima tik gavus leidimą.

Šiltuoju metų sezonu gyventojai dažnai suskumba pertvarkyti artimųjų kapavietes, tačiau, gali gauti baudą, jei neturės leidimo.
„Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje esančios kapinės tvarkomos pagal Leidimų laidoti išdavimo, kapaviečių (kapų) identifikavimo bei laidojimo, kapinių lankymo ir leidimo laidoti neprižiūrimose kapavietėse Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašą“,– sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius.
Asmenys, atsakingi už kapavietės priežiūrą, norėdami atlikti kapavietės tvarkymo (statinių statymo ir rekonstravimo) darbus, privalo užpildyti prašymą ir pateikti seniūnui ar jį pavaduojančiam asmeniui.
„Gyventojai elgiasi labai neatsakingai. Senus paminklus palieka prie tvoros ar tiesiog numeta prie konteinerių, nors turėtų juos išvežti. Taip pat mažai kas kreipiasi ir leidimų rekonstruoti kapavietę“, – kalbėjo Krokialaukio seniūnijos seniūnė Gintarė Navickienė.
Alytaus rajono savivaldybė primena, kad kapinėse draudžiama važinėti bet kokiu transportu (išskyrus specialųjį), išvežti, remontuoti kapų statinius, sodinti arba persodinti medžius, juos genėti arba naikinti, statyti suolus praėjimuose tarp kapų. Tokius darbus galima vykdyti tik informavus seniūnijos seniūnus.
Statybines atliekas (antkapius, paminklus, stambias šakas ir kt.) privalo išvežti kapavietę tvarkęs asmuo, žaliosios ir komunalinės atliekos turi būti rūšiuojamos ir pilamos į jiems skitus konteinerius.
Asmenys, pažeidę šio tvarkos aprašo reikalavimus, atsako įstatymų nustatyta tvarka – pinigine bauda.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

 • Patricia Conor
  prieš 48 minučių
  Esu labai laiminga, kad dr. Ilekhojie man padėjo sugrąžinti sielos draugę. Esu įsitikinęs, kad yra daug moterų, tokių kaip aš, kurios padarė viską, kas įmanoma, kad susigrąžintų savo vyrus. Aš atėjau čia pasakyti kiekvienai moteriai, kad nežiūrėtų daugiau, nes čia yra atsakymas. Aš visiškai manau, jei būtų buvę kokie penki rašybos raštai, pavyzdžiui, dr. Ilekhojie, pasaulis būtų buvęs geras. Aš ir mano vyras buvome atskirti 4 metams ir aš negalėjau susitvarkyti gyvenimo be jo. Aš pasinaudojau viskuo, kad jį susigrąžintum, bet aš nedirbau, kol perskaičiau daugybę liudijimų apie burtininką, vadinamą dr. Ilekhojie, ir apie tai, kaip jos darbas veiksmingas. yra. Iškart susisiekiau su ja ir ėmiausi žingsnių, kurių ji manęs paprašė, ir po 4 dienų mano buvęs skambino prašydamas atleidimo, kad jis nieko nenori, bet kad mane visam laikui grąžintų. Esu laiminga, kad radau gydytoją Ilekhojie. Tikiuosi, kad jums ji taip pat bus labai naudinga. Reikia pagalbos? „WhatsApp“ dr. Ilekhojie telefonu +2348147400259 ARBA el. Paštas: gethelp05@gmail.com
 • Lucia Eden
  prieš 52 minučių
  mielai dalinuosi savo liudijimais šiandien su pasauliu. Aš niekada neįsivaizduoju savęs tai darantis, bet esu kupinas džiaugsmo ir noriu, kad kiti turėtų savo pagalbą. Aš esu biuro sekretorė pagal profesiją, turiu du vaikus su vyru. Mano vyras paliko mane ir mūsų vaikus be jokio paaiškinimo. Jis tiesiog paliko namą, o aš girdėjau, kad jis mato kitą moterį. Išbandžiau visas įmanomas priemones, kad grąžintum jį namo, tačiau jis elgėsi keistai manęs atžvilgiu ir netgi apleido vaikus. Aš buvau nusivylęs ir nuniokotas, ieškojau pagalbos iš įvairių pusių, kol pamačiau pranešimą apie dr. Ajayi rašybos keitiklį. Kreipiausi į rašytoją, kuris man pasakė, ką daryti. Jis patikino mane, kad jis ištaria rašybą ir viskas bus gerai per tris dienas, tačiau buvau skeptiškas ir išsakiau keletą minčių, kol galiausiai vėl susisiekiau su juo, mes kartu ėjome į procesą ir nustebau, kad rašyba suveikė, o mano vyras grįžo namo ir atsiklaupė, kad maldautų atleidimo, bet pirmasis buvo jo netikėtas skambutis, nes mes nesikalbėjome apie 6 mėnesius. Dr. Ajayi yra iš tikrųjų jo žodžių žmogus, jei turite problemų dėl savo santykių ar bet kurio gyvenimo aspekto, susisiekite su rašytoju dr. Ajayi dėl ilgalaikio sprendimo.

  Paštas: drajayi1990@gmail.com
  „Viber“ arba „WhatsApp“ numeris: +2347084887094

Parašykite komentarą