Kurnėnų mokykla atgyja naujam gyvenimui

Išskirtinę istoriją turinčioje Alytaus rajono Kurnėnų mokykloje jau šiemet bus baigti tvarkybos darbai. Alytaus rajono savivaldybė dėjo daug pastangų, kad mokyklą prikeltų naujam gyvenimui. Pastangos nenuėjo veltui.

„Mokyklos atnaujinimui ir pritaikymui kultūrinėms, turizmo, edukacinėms veikloms parengėme ir įgyvendiname keturis projektus, kurių bendra vertė - 1 mln. 287 tūkst. eurų. Lėšas pritraukėme iš Europos Sąjungos ir valstybės bei per 200 tūkst. eurų skyrėme iš savivaldybės biudžeto.“ – apie sėkmingai įgyvendinamus projektus kalbėjo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Jau atliktus darbus Kurnėnų mokykloje kartu su savivaldybės specialistais apžiūrėjo meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras, Simno parapijos klebonas Raimundas Žukauskas.

Laikantis paveldosaugos reikalavimų, mokykloje vykdomi remonto, restauravimo, konservavimo, avarijos grėsmės pašalinimo darbai. Jau sutvarkytas mokyklos pastato fasadas ir pakeistas stogas, įrengtos naujos šildymo ir vėdinimo sistemos – granulių tipo šildymo katilas, kuro granulių talpykla. Taip pat restauruota vėtrungė, atlikti herbo ir užrašo virš įėjimo į pastatą konservavimo darbai.

Atnaujinamos pastato patalpos, sutvarkytos ir įrengtos pastato inžinerinės sistemos: elektros, vandentiekio, nuotekų linijos, gaisrinė signalizacija, vaizdo stebėjimo kameros, naujas artezinis gręžinys. Prie pagrindinio įėjimo įrengtas keltuvas neįgaliesiems.

Vykdant tvarkybos darbus stengiamasi išsaugoti autentiškas detales. Restauruotas senasis parketas, sutvarkytos pažeistos vietos. Taip pat išliks senosios klasių lentos.

Aplink pastatą jau atlikta dalis aplinkos tvarkymo darbų – išpjauti seni, pažeisti medžiai, nereikalingi krūmai, išlygintas dirvožemis, bus sėjama veja. Prie pastato įrengti pėsčiųjų takai, bus įrengta aikštelė automobiliams.

Įgyvendinant Kurnėnų mokyklos atnaujinimo ir pritaikymo visuomenei projektus, bus įsigyta reikalinga įranga ir priemonės numatytoms kultūros, turizmo, švietimo veikloms vykdyti.

Nekilnojamųjų objektų kultūros vertybe pripažinta Kurnėnų mokykla yra Miroslavo seniūnijos Kurnėnų kaime, įkurta 1936 m. Amerikos lietuvio inžinieriaus Lauryno Radziukyno iniciatyva ir lėšomis.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą