Nuotraukos autorius: M.Baranausko nuotr.

„Dzūkija“ dramatiškai palaužė garsiųjų Ballų ginamą „Vytautą“

Pirmadienio vakarą Alytaus arenoje sužaistos 26-ojo turo Lietuvos krepšinio lygos rungtynės, kuriose „Dzūkijos“ krepšininkai metė iššūkį garsiųjų Ballų ginamai Prienų–Birštono „Vytauto“ ekipai. Labai įdomiose ir permainingose rungtynėse, alytiškiai prieniškius paliko turnyrinės lentelės dugne.

Rungtynes geriau pradėjo Alytaus komanda, kuri nieko nelaukdama atitrūko 15:7, o tuo tarpu svečių metimai skrisdavo pro šalį ir prarasdavo vieną kamuolį po kito. Tačiau Eigirdo Žukausko ir Regimanto Minioto dėka pavyko „Vytautui“ priartėti iki minimalaus skirtumo. Po pirmųjų 10 minučių pirmavo „Dzūkija“ – 19:18.

Antrame ketvirtyje Alaro Varrako auklėtiniai žymiai pagerinę gynybą pirmą kartą susikrovė dviženklią persvarą ir į ilgąją pertrauką išėjo ilsėtis rezultatui esant - 42:29.

Po pertraukos „Vytautui“ niekaip nesisekė rezultato sušvelninti, o alytiškių persvara tik augo. Vienu metu „Dzūkijos “ pranašumas siekė net 18 taškų ribą.

Vis tik kuomet atrodė, kad dzūkai pirmauja užtikrintai, alytiškiai paniro į duobę ketvirtame kėlinyje. Ketvirčio pabaigoje prieniškiai spurtavo 17:4 ir likus žaisti 2 minutes pasivijo varžovus 74:72.

Tuomet svarbų tritaškį smeigė Gediminas Žalalis – 77:72. Netrukus rezultatyviomis atakomis apsikeitė Tomas Dimša ir Paulius Petrilevičius, o likus žaisti 45 sekundes Eigirdo Žukausko baudų metimai priartino „Vytautą“  iki 79:76.

Likus žaisti 8 sekundes Perry Petty galėjo užtikrinti „Dzūkijos“ pergalę baudų metimais, bet pataikė tik vieną metimą 80:76 ir paliko varžovams šansą, bet Prienų-Birštono klubui šiuo šansu pasinaudoti iki galo nepavyko. Galutinis rungtynių rezultatas – 82:79 Alytaus „Dzūkijos “ naudai.

„Dzūkija“: Gediminas Žalalis 16, Parrishas Petty (8 atk. kam.) ir Nikos Stylianou – po 15, Alanas Wigginsas 12, Anatolijus Kaširovas 8.

„Vytautas“: Eigirdas Žukauskas 21 (11 atk. kam.), LiAngelo Ballas 14, Tomas Dimša ir Justas Sinica – po 10, Martynas Linkevičius 7.

Kitas namų rungtynes alytiškiai žais kovo 31-ąją dieną 17:20 valandą prieš Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą.