Ragina nerizikuoti gyvybe – laiku tikrintis pagal prevencines programas

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) veiklos zonos didžiuosiuose miestuose – Vilniuje ir Alytuje – iki rugsėjo pabaigos kursuoja viešojo transporto priemonės, skatinančios gyventojus laiku tikrintis pagal ligų prevencijos programas. Norint pasitikrinti pagal programą tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, o paprasta prevencinė patikra gali išgelbėti gyvybę.

Nuo 2004 metų šalyje palaipsniui įgyvendinamos penkios ligų prevencijos programos, pagal kurias privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti tam tikro amžiaus gyventojai gali ir turėtų nustatytu dažnumu nemokamai tikrintis dėl gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir tiesiosios žarnos vėžio bei dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Visgi neretai žmonės neskuba prevenciškai tikrintis sveikatos, net jei neabejoja šių ligų grėsme, yra turėję su jomis susijusios nelengvos patirties savoje aplinkoje. 

„Pasitelkdami po Vilnių ir Alytų kursuojančias transporto priemones, siekiame skatinti gyventojų sąmoningumą – kviečiame rūpintis savo sveikata reguliariai ją tikrinantis. Esant to amžiaus, kai yra didžiausia rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis ar atsirasti tam tikriems piktybiniams navikams, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl patikros pagal ligų prevencijos programas. Per patikrą nustatomos rizikos ar ligos užuomazgos ir taip žmogui suteikiama galimybė laiku pradėti profilaktiką ar gydymą. Juk ligoms gydyti svarbūs kiekvieni metai, o kartais ir gerokai trumpesnis laikas “, – sako Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja Justina Izotovė. 

Pagal ligų prevencijos programas turi tikrintis: dėl gimdos kaklelio vėžio – moterys nuo 25 iki 59 m. (imtinai) kartą per 3 metus; dėl krūties vėžio – moterys nuo 50 iki 69 m. (imtinai)  kartą per 2 metus; dėl storosios žarnos vėžio – vyrai ir moterys nuo 50 iki 74 m. (imtinai) kartą per 2 metus; dėl prostatos vėžio – vyrai nuo 50 iki 69 m. (imtinai) ir vyrai nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo šia liga, kas 2 ar 5 metus (atsižvelgiant į atlikto tyrimo rezultatus ir paciento amžių); dėl širdies ir kraujagyslių ligų – vyrai nuo 40 iki 54 m. (imtinai) ir moterys nuo 50 iki 64 m. (imtinai) kartą per 1 metus.

Apdraustiesiems ligų prevencijos programų paslaugos yra nemokamos. Svarbiausia, kad asmuo priklausytų rizikos grupei pagal amžių, dėl patikros kreiptųsi į savo šeimos gydytoją gydymo įstaigoje, kurioje yra prisirašęs, o prireikus detalesnių tyrimų ar gydytojo specialisto konsultacijos – su siuntimu į bet kurią gydymo įstaigą, kuri dėl reikalingų paslaugų pasirašiusi sutartį su TLK. 

Apdraustieji, kurie nepriklauso rizikos amžiaus grupei, bet jaučiasi blogai, taip pat nedelsdami turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis atliks ar paskirs reikiamus tyrimus, jei reikės – nusiųs pas gydytoją specialistą. 

Ligų, dėl kurių tikrinama pagal prevencines programas, padariniai gali būti skaudūs, o laiku jas nustačius ir imantis reikiamų veiksmų tampa lengviau gydyti arba galima išgydyti. Tad Vilniaus TLK ragina gyventojus nerizikuoti savo gyvybe ir kartu paskatinti artimuosius naudotis šia privalomojo sveikatos draudimo suteikiama galimybe užkirsti kelią klastingoms ligoms tikrinantis prevenciškai – kol dar jaučiamasi gerai.
    
Išsami informacija apie ligų prevencijos programas pateikiama ligonių kasų interneto svetainėje www.ligoniukasa.lrv.lt: „Veiklos sritys“ –> „Gyventojams“ –> „Ligų prevencijos programos“.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Komentarai

 • Avoid Scams and Get Quality Counterfeit Money | Buy Fake US Dollars, CAD, Euro, GBP. WhatsApp +14137589837.
  Hello, Buy here Fake US Dollars, counterfeit CAD, Euro bills, GBP, INR, PENS banknotes, CHF, PLN money, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF, RON, SCT etc. Have you been interested in knowing more about counterfeit currency, be it varying denominations like fake US Dollars or European Euros? Fascinated by counterfeit CAD bills, perhaps, or the faux British pound? Let me assure you, we've got you covered, extending even to numerous global currencies! telegram=databaseH4ck3r
  Contact us:
  telegram=databaseH4ck3r

  passporthome247@gmail.com

  Call/text/WhatsApp +14137589837

  Discover a Vast Spectrum

  From the realm of Asia with the Indian Rupee, the energetic vibes of South America with the Peruvian Sol, all the way to the snowy caps of Switzerland with their famous Swiss Francs - we're here to assist and inform.

  Diversify Your Inquiries

  Add a touch of Eastern Europe to your inquiries, and explore the likes of Polish Zloty, Swedish Krona, Norwegian Krone, Danish Krone, Czech Koruna, Hungarian Forint, Romanian Leu, and even the lesser-known Scottish Pound.

  To reach out and embark on this journey with us, feel free to WhatsApp at +1(413)758-9837. Remember, we're here to simplify your understanding.

  Acquiring Essential Documents

  We understand that, at times, dealing with paperwork can be a daunting task. That's why we've made the process of obtaining key documents like identification cards, driver's licenses, and passports as simple as possible. We offer a seamless, hassle-free experience that can assist you in navigating the red tape often associated with these processes.

  Essential Personal Documents. Contact us:
  telegram=databaseH4ck3r

  passporthome247@gmail.com

  Call/text/WhatsApp +14137589837

  These include:

  Passports

  Driver's License

  ID cards

  Achieving these crucial documents online has never been easier or more accessible. Reach out to us via WhatsApp on +1(413)7589837 for a seamless and hassle-free process.

  Immigration Documents

  If you're planning on staying abroad for an extended period, you might need:

  Visas

  Resident Permits

  Working Permits

  We can guide you through every step of these processes, eliminating the customary bureaucratic hurdles.

  Educational Credentials

  Further strengthen your resume by legally acquiring:

  Diplomas

  Graduation certificates

  TOEFL and IELTS certificate

  Obtaining these documents doesn't have to involve long waiting periods or rigorous examinations.

  Additional Documents

  Need more assistance? We manage a host of other personal documents too, including:

  Social Security Number/Card

  Adoption Certificates

  Emancipation Documents

  Birth Certificates

  Marriage Certificates

  College Degrees

  Remember, you can reach us at any time via WhatsApp on +1(413)7589837. We're here to make acquiring these necessary documents a straightforward and uncomplicated process.
  Contact us:
  telegram=databaseH4ck3r

  passporthome247@gmail.com

  Call/text/WhatsApp +14137589837

Parašykite komentarą