Šių metų akcijoje „Apibėk mokyklą“ dar gausesnis dalyvių būrys

Šių metų vasaros pabaigoje Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras antrą kartą inicijavo akciją „Apibėk mokyklą“. Pasibaigus registracijai į akciją, išaiškėjo, kad šiemet aplink mokyklą bėgs 300 ugdymų įstaigų (iš jų 100 ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir 200 bendrojo lavinimo įstaigų).
Praeitais metais aplink mokyklą bėgo 247 šalies bendrojo lavinimo, ikimokyklinio ugdymo įstaigos, mokyklos-darželiai, specialiosios mokyklos, daugiafunkciai centrai, vaikų reabilitacijos centras-mokykla ir meno gimnazija iš 49 savivaldybių.
Akcijos „Apibėk mokyklą“ tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Jos metu rekomenduojama pasirinktas dvi rugsėjo ar spalio savaites kiekvieną dieną išbėgti į lauką ir 15 min. bėgti aplink savo mokyklą apie 1,5 kilometro. Su vaikais kviečiami bėgioti ir mokytojai bei kiti mokyklų darbuotojai.
Ši akcija patraukli tuo, kad labai lengvai įgyvendinama ir nieko nekainuoja, be to, nėra privaloma. Jos įgyvendinimui nereikia jokios ypatingos įrangos ar sportinės aprangos. Mokiniai bėga vilkėdami kasdienę mokyklinę aprangą. Pagal savo galimybes gali dalyvauti ir judėjimo negalią turintys vaikai. Bėgimo laikas – tai ir bendravimo laikas, kada galima pabūti kartu su savo draugais ar pabendrauti su mokytoju kitoje aplinkoje.
Vaikai, pabuvę lauke, atsipalaiduoja, geriau jaučiasi, nes daugeliui patinka bėgioti. Į klases jie sugrįžta žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni. Be to, akcija netūrėtų būti organizuojama tik vieną dieną. Tam, kad vaikams susifuormuotų įprotis bėgioti, reikia bent jau dviejų savaičių kasdieninio bėgimo.
Siekiant sėkmingai įgyvendinti akciją buvo parengtos akcijos organizavimo rekomendacijos ir metodinė medžiaga, kuri yra įdėta SMLPC interneto svetainės „Metodinė medžiaga − Renginių informacinė − metodinė medžiaga“ skiltyje.
Primename, kad idėją apibėgti mylią apie mokyklą 2012 m. pasiūlė vienos Škotijos pradinės mokyklos vadovė Ellaine Wylie. Ji pastebėjo, kad mokykloje labai sumažėjo vaikų fizinis aktyvumas ir kiekvienais metais į mokyklą ateina vis daugiau vaikų, turinčių antsvorio. Mokytoja sugalvojo labai paprastą būdą išjudinti vaikus – pertraukos metu apibėgti savo mokyklą. Ši idėja populiarėja ne tik Škotijoje, bet ir Lietuvoje.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inf.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą