Aštuntojo fizinio aktyvumo sezono Alytaus rajone finišas

 

Visiems žinoma, kad pakankamas fizinis aktyvumas – būtina sveikos gyvensenos sąlyga, tačiau didžiausia nauda gaunama, kai sportuojama reguliariai. Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijomis, suaugusiems žmonėms (nuo 18 iki 65 metų) patartina per savaitę aktyviai judėti ne mažiau kaip 2,5 valandos. Būtina sąlyga – aerobinė veikla turi vykti ne trumpesniais kaip 10 minučių intervalais, nes priešingu atveju gaunamas nepakankamas teigiamas poveikis organizmui.
Šiltuoju sezonu žmonės laiką leidžia aktyviau: tvarko aplinką, rūpinasi sodu ir daržais, progai pasitaikius automobilį iškeičia į dviratį, tačiau atėjus šaltajam sezonui, kai didžiąją paros dalį būna tamsu, keičiasi ir gyventojų gyvenimo ritmas. Neretai pritrūksta noro ir valios pajudėti. Kiekvienais metais prasidėjus šaltajam metų periodui pagalbą užtikrinti pakankamą fizinį aktyvumą, skuba Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kuris jau aštuntus metus kviečia rajono gyventojus rudens – žiemos laikotarpį praleisti aktyviau ir rinktis į kas savaitinius fizinio aktyvumo užsiėmimus. Finišą pasiekė jau aštuntasis fizinio aktyvumo sezonas Alytaus rajone.
Tam kad susiformuotų įprotis mankštintis, sportas turi teikti malonumą. Jeigu fiziniai pratimai yra sunkūs, nemalonūs ir vykdomi per prievartą, tokia mankšta daug naudos neduos. Kaip ir kiekvienais metais, aktyviai leisti laiką šaltuoju metu pareiškusios bendruomenės, galėjo pačios rinktis sau priimtinesnes veiklas: norintys sportuoti šiltai buvo kviečiami į kassavaitines mankštas po stogu, o tie, kuriems mielesnis grynas oras – imti į rankas šiaurietiško ėjimo lazdas. Siekiant paįvairinti mankštas buvo naudojamas vis kitos priemonės: gimnastikos kamuoliai, gumos, sporto svareliai ir kt.
Aštuntasis sezonas išsiskyrė sportuojančių bendruomenių gausa bei dalyvių skaičiumi: prie reguliariai sportuojančių Krokialaukio, Daugų, Santaikos, Kumečių, Parėčėnų ir Butrimonių bendruomenių, sugrįžusios Verebiejų bendruomenės, prisijungė Luksnėnų ir Ąžuolinių bendruomenės. Užsiėmimuose reguliariai lankėsi apie 140 žmonių.

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą