Paskutinis Šeimų mokyklėlės etapas „Mama, tėti, man padėki“

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja Šeimų mokyklėlės projektą, kurį finansuoja Alytaus miesto savivaldybė. Šiemet į šią mokyklėlę kviečiamos Alytaus miesto šeimos, būsimi ir esami tėveliai (globėjai), auginantys vaikus, ar jų artimieji.
Birželio 29 dieną 9:30 val. – 13:30 val. vyks paskutinis Šeimų mokyklėlės etapas „Mama, tėti, man padėki“. Šis seminaras skirtas šeimoms, kurioms reikia pagalbos ugdant autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus. Šeimos bus konsultuojamos įvairiais elgesio sutrikimų klausimais. Tai puiki galimybė išgirsti specialistų patarimus, praktikų idėjas, lavinti auklėjimo įgūdžius, saugoti ir stiprinti šeimos sveikatą. Seminaro metu lektorė, Londono lietuviško darželio–mokyklėlės „Obelėlė“ direktorė, UK lietuvių bendruomenės tarybos narė, pasaulio alytiškių sambūrio 2018 –ųjų metų ambasadorė Alvija Černiauskaitė pristatys priemones, ves praktinius užsiėmimus, dalinsis gerąja patirtimi.

Jeigu liks vietų, užsiregistravus tėveliams, priimsime specialistus ir auklėtojus, dirbančius su autizmo spektro, elgesio sutrikimų turinčiais vaikučiais.

Į nemokamą seminarą galite registruotis telefonu (8 315) 516 53
Seminaras vyks Daugų g. 5A, Alytus


Autizmas - kas tai ?
Ar vienodai reaguotume į parduotuvėje parkritusį vaiką, į troleibuse prisilietimo bijantį jaunuolį, laiptinėje klykiantį paauglį, jeigu žinotume, kad jis turi neurologinį sutrikimą, bet nepasiduotume pirmiausia į galvą šovusiai minčiai „Siaubas, kokie ožiai“, „Netikęs auklėjimas“? Šią dieną visuomenė kviečiama išgirsti ir suprasti žinią, kad šalia esantis kitaip nei įprasta besielgiantis žmogus gali turėti autizmo spektro sutrikimą. Autizmo spektro sutrikimą turintys žmonės yra tarp mūsų ir jų vis daugėja.
Žodis autizmas kilęs iš graikų kalbos „autos“ – pats, „izmas“ – orientacija. Tai įvairiapusis vystymosi sutrikimas, kuriam būdingi sutrikimai pasireiškiantys trijose veiklos srityse: socialinės sąveikos, verbalinės ir neverbalinės komunikacijos bei elgesio.
Autizmo bruožų turintys žmonės „kitaip“ suvokia aplinką. Jie dažnai sutelkia dėmesį į detales, todėl jiems tampa sunku pamatyti bendrą situacijos kontekstą. Autistai retai ieško akių kontakto, jiems sunku atpažinti kito žmogaus nuotaiką veide. Autizmo priežastys iki pat šių dienų yra ne iki galo žinomos. Autizmo simptomai yra skirtingi, o jų sunkumo laipsnis keičiasi augant vaikui. Autizmas yra labai įvairus. Sakoma, kad nėra dviejų vienodų autistų. Tad klaidingai suformuoti autizmo stereotipai neretai trukdo tėvams atpažinti vaiko raidos sutrikimą, o atpažinus – sėkmingai integruotis į visuomenę. Teikiant tinkamą pagalbą, sutrikę gebėjimai gali būti pagerinami, o autistiško elgesio apraiškos sušvelninamos.

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą