Lazdijų rajono savivaldybės vadovai dalyvavo vitamino D akcijoje

Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko akcija ,,Pasitikrink vitamino D kiekį organizme“, kurią organizavo Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centru. Akcijoje taip pat dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, jo pavaduotojas Valdas Petras Mikelionis, administracijos direktorius Gintautas Salatka bei jo pavaduotojas Jonas Stankevičius.  

Tokią akciją inicijavo Lazdijų rajono meras Artūras Margelis. Rajono vadovo teigimu, savo sveikata rūpintis būtina. O nemokamos akcijos kaip ši, padeda suprasti kokių mikroelementų trūksta žmogaus organizme.

Akcija prasidėjo paskaita apie vitamino D reikalingumą žmogaus organizme. Pranešimą skaitė Visuomenės sveikatos biuro direktorė Ramutė Kunigiškienė.  Vitaminas D  yra vadinamas saulės vitaminu, nes 90 proc. jo mes pasigaminame dėl saulės poveikio ir tik 10 proc. šio vitamino mes gauname su maistu. Vitaminas D padeda organizmui įsisavinti kalcį bei fosforą ir apsaugo kaulus nuo išretėjimo, osteoporozės ir rachito. Jis dalyvauja augimo ir brendimo procesuose, yra itin svarbus organizmo imunitetui – tyrimai rodo, kad šis vitaminas sumažina alergijų, diabeto, inkstų, autoimuninių bei širdies ligų, kvėpavimo takų infekcijų ir net piktybinių navikų atsiradimo riziką.

 

Vitamino D kiekį kraujyje galėjo pasitikrinti 40 žmonių, užsiregistravusių iš anksto. Norinčiųjų skaičius buvo ribojamas dėl techninių galimybių, nes tyrimas buvo atliekamas kitame mieste. Akcijos metu  buvo galima pasimatuoti ir kraujospūdį bei atlikti kūno sudėties analizę.

Akciją organizavo Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Lazdijų pirminės sveikatos priežiūros centras. Rėmėja Lazdijų rajono savivaldybė.

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą