Alytaus rajone gripo epidemija kol kas neskelbiama

 

Lietuvoje sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodikliai didėja.
„Vadovaujantis oficialiais duomenimis, Alytaus rajone sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu didėja. Lyginant pastarųjų dviejų savaičių duomenis, stebimas ir bendro sergamumo šiomis ligomis didėjimas, daugėja ir klinikinių gripo atvejų“, – duomenis sergamumo gripu ir peršalimo ligomis apibendrino Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Dalia Kitavičienė.
Gripo epidemija skelbiama, jeigu savivaldybėje 10 tūkst. gyventojų tenka daugiau nei šimtas sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, o gripo atvejai sudaro apie 30 procentų susirgimų. Paskutiniais duomenimis, Alytaus rajone sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu – 193,4 atvejo dešimt tūkstančių gyventojų, klinikiniai gripo atvejai sudarė 20,5 procentų visų registruotų susirgimų.
Epidemijos paskelbimas savivaldybėje labiausiai aktualus yra ugdymo įstaigoms, nes į mokyklą dėl ligos neatvykus didelei daliai mokinių, galima laikinai stabdyti ugdymo procesą ir skelbti karantiną.
„Kiekvieną dieną renkami ir analizuojami Alytaus rajono savivaldybės ugdymo įstaigų lankomumo duomenys rodo, kad bent kol kas dauguma mokyklų epidemijai pasiduoti neketina ir sergančiųjų skaičius didėja nežymiai arba net gi mažėja“, – sako D. Kitavičienė.
Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė D. Kitavičienė primena, kad gripo ligos simptomai dažniausiai pasireiškia staiga. „Ligonis staiga sukarščiuoja, temperatūra įprastai būna aukšta, jaučia raumenų, sąnarių skausmus, bendrą silpnumą ir nuovargį, galvos skausmą. Asmuo atrodo ir jaučiasi prastai“, – simptomus apibūdino D. Kitavičienė.
Pasak jos, savigyda užsiimti negalima, nes gripas yra klastinga liga, kurią gali lydėti įvairios komplikacijos, būtina kreiptis į medikus.
Medikai atkreipia dėmesį, kad norint išvengti sergamumo gripu ar peršalimo ligomis, svarbi yra profilaktika: dažnas rankų plovimas, vengimas masinių susibūrimo vietų, o susirgus – gydytis, neiti nei į darbą, nei į mokymo įstaigą.
„Gripo ar peršalimo ligų „neišvaikščiosi“, nes gresia įvairios komplikacijos, juolab, kad užsikrėtęs ar jau sirgdamas žmogus platina gripo virusą ir gali užkrėsti kitus. Saugokite savo ir aplinkinių sveikatą“, – pataria Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė D. Kitavičienė.

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą