Europos sveikos mitybos diena Jotvingių gimnazijoje

Jau tapo tradicija Jotvingių gimnazijoje lapkričio 8-ają minėti Europos sveikos mitybos dieną, kurią organizuoja gimnazijos Vaiko gerovės komisija.
Renginio metu buvo atkreiptas dėmesys į maisto pasirinkimo piramidę, į produktus, kuriuos reikia vartoti kelis kartus per dieną. Žmonėms, kurie nori būti sveiki, kasdien reikėtų valgyti vaisius, daržoves, produktus, pagamintus iš grūdų, gerti pakankamai vandens.
Renginiu norėta paskatinti mokinius pamėgti grūdų košes, pasivaišinti vandeniu, pagardintu citrina ir mėta.
Mokyklos valgykloje išvirtas košes paragauti kvietė II d klasės gimnazistės. Košės buvo tokios skanios, kad daugelis norėjo dar pakartoti. Džiugu buvo išgirsti vieno gimnazisto pasakytą frazę, kad jis laukė sveikos mitybos dienos minėjimo visus metus, nes praeitais metais organizuotas renginys, skaniai išvirta košė jam labai patiko.
Patys aktyviausieji gimnazistai sprendė kryžiažodį be klausimų. Reikėjo atpažinti 9 rūšių kruopas ir įrašyti į kryžiažodžio langelius pavadinimus grūdų, iš kurių pagamintos kruopos,.
Visi gimnazijos bendruomenės nariai grožėjosi „Vieno obuolio kompozicijos“ darbais. Komisijai teko sunkus uždavinys išrinkti konkurso nugalėtojus, nes mokinių išradingumas sužavėjo. Pasirodo, kad pagaminti kompoziciją iš vieno obuolio (pasitelkiant įvairius priedus), mūsų gimnazistai sugeba puikiai. Geriausia išrinkta III a klasės kompozicija, II a klasės darbas įvertintas antra vieta, o IV g klasės kompozicija buvo trečia.
Nugalėtojai apdovanoti Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais – magnetinėmis užrašų knygelėmis su sveikos mitybos piramidėmis.
Gimnazistai dėkingi Alytaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biurui už pagalbą organizuojant Europos sveikos mitybos dienos renginį.

Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuro informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą