Pratimai, padėsiantys išsaugoti sveikatą koronaviruso karantino metu. Ypač aktualu senjorams ir padidintos rizikos grupėms - 3 dalis

Karantino dėl koronaviruso (Covid-19) metu dalinamės Daliaus Barkausko, Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. gydytojo, prižiūrėjusio Lietuvos sportininkus Atlantos (1996), Sidnėjaus (2000), Atėnų (2004), Beijing (2008) vasaros ir Solt Leik Sičio (2002), Torino (2006), Vankuverio (2010) žiemos, Singapūro (2010) jaunių bei Sočio (2014) olimpinėse žaidynėse, patarimais ir vaizdo medžiaga, kaip išsaugoti savo sveikatą.

Gydytojas savo facebook paskyroje rašo: "...šis metodas akcentuoja įkvėpimą, nes žmogus atsiradęs šiam pasauly, visų pirma įkvepia... Paklausiau žinių, manau, kad turime skatinti šiuos pratimus išmokti ir senjorus".

Dalinamės trečiąja gyd. Daliaus Barkausko pamoka:

Dabar, kada jau pabandėte pratimus, kalbu apie Strelnikovos metodą, natūraliai kyla klausimų, todėl noriu padėti savo patirtimi ir pasidalinti mintimis.
Čia svarbu
-ne tik žinoti, bet , SVARBIAUSIA daryti.
-sunku perteikti visus niuansus virtualiai, todėl tikiuosi su kai kuriais iš jūsų ( kurie giliai knisa) dar susitikti tête-a-tête savo seminarų metu.
Taigi apie niuansus, taip sakant, smulkmenas, kurios kartais yra esminės:
-svarbu įkvėpimo energetika, STAIGIAI ir STIPRIAI, bet ne apimtis. Iškvėpimas savaiminis, be jokio akcento
-judesio ir įkvėpimo SINCHRONAS. Todėl neskubėkite, kol nėra ritmo pojūčio. Čia šokėjai, dainininkai bei kovos menų atstovai turi privalumą, tam pasauly ritmika svarbu.
-besiorientuojantiems į sisteminį poveikį (lėtinių kūno problemų sprendimas), reikia daryti visus 12 pratimų, parodyta seka
-užsiėmimo optimalus laikas 20-30 min
-pertraukėlės tarp pratimų rekomenduotinos, bet labai jauni, stiprūs ir gražūs ( juokauju) gali bandyti daryti su trumpais sustojimas viską iš eilės. Krūvis milžiniškas ne tik fiziškai, bet energetikos prasme. Dabar nediskutuokime apie tai, bet tiesiog patikėkite, tuo ką sakau.
-visas kompleksas, gali pakeisti visą pilnavertę treniruotę
-jeigu darote vakare, stebėkite, kaip tai Jus veikia, aš žinau, kad jeigu padarysiu prieš miegą, galėsiu eiti knygų skaityti ir ilgam, tad bemiegė naktis garantuota, o tuo tarpu, vienas mano draugas atlieka visus 12 pratimų, tiesa po 16 kartų, geresnei miego kokybei.
-kaip su visomis treniruotėmis ir įvertinant mūsų smegenų neuroplastiškumą, treniruotei taikomas universalus principas: TIEK PAT, BET KITAIP. Žr žemiau.

Mano rekomenduojami kompleksai

MINIMALISTINIS

Atitinka šios dienos poreikius, jau rašiau apie tai, ir tai pirmi trys pratimai. Galimi atlikimo variantai: 1 pratimas 32 kart 3, 2 pratimas 32 kart 3, 3 pratimas 32 kart3. Kita galimybė 1 pratimas 32 kart, 2 pratimas 32 kart, trečias pratimas 32 kart ir šią sęką kartojame 3 kart. Kiekybinis (apimtis treniruotės) krūvis abiejų atveju metu tas pats, bet kitaip. Dar galima daryti skirtingą pakartojimų skaičių, taip kad kombinacijų skaičių riboja tik kūrybiškumo stoka

OPTIMALUS

Pirmi trys pratimai kasdien ir 2-3 kart per savaitę pilnas kompleksas iš 12 pratimų.

MAKSIMALISTINIS

Visi 12 pratimų 4-5 kart per savaitę, o kartais ir 2 kart per dieną

Sveikatos ir sėkmės!
P.S. nuotraukoje mano antidepresantas.

Žiūrėkite visas pratimų dalis:
1 dalis
2 dalis
3 dalis

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą